Remonty ulic w Stargardzie. Jazda tylko połową jezdni

Czytaj dalej
Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Remonty ulic w Stargardzie. Jazda tylko połową jezdni

Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Z dużymi utrudnieniami trzeba się liczyć w rejonie ulic Ceglanej i Wielkopolskiej. Wczoraj ruszyły tam remonty jezdni. Oba mają się zakończyć w połowie listopada.

- Jeździ się teraz fatalnie - mówi jeden z kierowców. - Pracuję na Ceglanej i każdego dnia przez parę tygodni będę zmuszony tędy jeździć. Ale lepsze to niż jazda po dziurawej drodze. Ceglana o remont prosiła się od dawna.

Zdzierają starą warstwę

Nawierzchnia na ul. Ceglanej zostanie wymieniona na nową na długości ponad 800 metrów. Droga nie została zamknięta dla ruchu całkowicie. Kierowcy mogą jeździć połówką jezdni. Na Ceglanej pracuje ciężki sprzęt, uwijają się pracownicy. Kierowcy muszą uważać, bo warunki do jazdy w tamtym rejonie, będą przez najbliższe tygodnie trudne.

- Roboty drogowe obejmują frezowanie oraz wykonanie warstwy ścieralnej na jezdni - informuje w komunikacie Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie. - Prace prowadzone będą na połówkowym zajęciu jezdni. W związku z tym wystąpią utrudnienia w ruchu w obrębie skrzyżowania ul. Ceglanej z ul. Pierwszej Brygady oraz z ul. Usługową i Składową. Utrudnienia w ruchu planowane są do połowy listopada.

Ostateczny termin jest jednak uzależniony od warunków atmosferycznych.

- Prosimy, na czas prowadzonych prac, korzystać z zalecanego objazdu na przykład przez Rondo 15 Południk - zachęca zarządca remontowanej drogi. - Prosimy o zachowanie ostrożności i dostosowanie się do oznakowania oraz sygnałów podawanych przez osoby kierujące ruchem.

Robią na Wielkopolskiej

Wykonawcą robót jest firma Eurovia Polska. Od wczoraj trwa też remont ulicy Wielkopolskiej. Została ona zamknięta dla ruchu na odcinku od ulicy Wieniawskiego do ulicy Czeskiej. Zakaz ten ruchu nie dotyczy jednak dojazdu stargardzian do posesji.

- Roboty drogowe obejmują frezowanie oraz wykonanie warstwy ścieralnej na jezdni - informuje zarządca.

Do każdej z tych inwestycji drogowych połowę kosztów tj. po 500 tys. zł dołożyło miasto.

- Od stycznia przyszłego roku obie te ulice znajdą się pod zarządem miasta - informuje Grzegorz Chudzik, inżynier miasta.

Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.