lp

Reprezentacja Polski w Łomży podejmie Litwę

Polska w kwietniu rozegrała mecz towarzyski w Pruszkowie z Finlandią. Na zdjęciu Ewa Pajor (nr 9) i Sylvana Chojnowski (nr 6) Fot. Szymon Starnawski Polska w kwietniu rozegrała mecz towarzyski w Pruszkowie z Finlandią. Na zdjęciu Ewa Pajor (nr 9) i Sylvana Chojnowski (nr 6)
lp

Reprezentacja Polski kobiet w Łomży i Piątnicy przygotowuje się do wrześniowych meczy eliminacji do Mistrzostw Świata z Białorusią (dom) i Szwajcarią (wyjazd). W ramach zgrupowania Polki rozegrają dwa mecze kontrolne: na wyjeździe z Ukrainą, a 12 czerwca w Łomży z Litwą.

Układając kalendarz naszych spotkań chciałem w pierwszym terminie zagrać z teoretycznie słabszym zespołem, a później zmierzyć z liderem - tłumaczy trener reprezentacji Polski Miłosz Stępiński. - I tak też chcemy teraz zagrać. Ukraina jest od nas wyżej notowana i gramy na wyjeździe, czyli podobnie jak ze Szwajcarią. A później gramy z Litwą, która jest od nas niżej notowana. W tych meczach chcemy wypróbować różne organizacje gry.

W spotkaniach tych nie wystąpią m.in. bramkarka Katarzyna Kiedrzynek, która musi poddać się operacji oraz Julia Matuszewska, Agnieszki Winczo oraz Silvana Chojnowski.

Polki od niedzieli trenują z Łomży i Piątnicy.


- Chcę podziękować, że mogliśmy tutaj przyjechać - podkreśla Stępiński. - Mamy kapitalne warunki treningowe. Stadion jest znakomicie przygotowany i wiele klubów chciałoby pracować w takich warunkach. Chcemy pokazać, że warto stawiać na piłkę nożną kobiet.

- Czujemy się tutaj jak w domu. Mamy tutaj świetną bazę - wtóruje selekcjonerowi kapitan biało-czerwonych Aleksandra Sikora.

To kolejny mecz reprezentacji Polski w Łomży. Dotychczas jednak do naszego miasta przyjeżdżały głównie kadry młodzieżowe. Teraz jest to pierwsza reprezentacja Polski.

- To dla nas zaszczyt, że będziemy gościć seniorską reprezentację Polski - powiedział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Początek spotkania w poniedziałek 12 czerwca o godz. 17 na stadionie miejskim przy ul. Zjazd. Wstęp wolny.

lp

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.