Robert Biedroń buduje partię. U nas też. Po cichutku

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
Marta Gawina

Robert Biedroń buduje partię. U nas też. Po cichutku

Marta Gawina

Oficjalna wersja jest taka: prezydent Słupska jeździ po Polsce, promując swoją książkę. Ale ludzie wiedzą swoje. Za chwilę może powstać nowa formacja polityczna skupiona wokół Roberta Biedronia. Ruchy widać także w naszym mieście i regionie.

Na razie nikt nie chce mówić o szczegółach. - Chciałbym poprosić Panią o chwilę cierpliwości i poczekanie do następnego tygodnia, wtedy będziemy w stanie zasilić Pani artykuł bardziej konkretnymi sformułowaniami - napisał do nas Michał Saniewski, białostocki współpracownik Fundacji „Instytut Myśli Demokratycznej”. Jego fundatorem jest Robert Biedroń.

Michał Saniewski jest także związany z ruchem miejskim Inicjatywa dla Białegostoku. Nazwa tego ruchu nie pada tu przypadkowo. Nieoficjalnie mówi się, że w tym projekcie są osoby, które wspierają Roberta Biedronia. I pewnie, gdy przyjdzie czas, staną po stronie obecnego jeszcze prezydenta Słupska. - Lada moment Robert Biedroń ma ogłosić, że nie będzie ponownie ubiegał się o fotel prezydenta Słupska i zaczyna budować formację polityczną - mówi nam jeden z lewicowych działaczy w Białymstoku.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.