Rodzice alarmują: siódmoklasistom będzie trudniej o miejsce w szkole. Powód? Kumulacja roczników

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Rodzice alarmują: siódmoklasistom będzie trudniej o miejsce w szkole. Powód? Kumulacja roczników

Ewa Abramczyk-Boguszewska

- Nasze dzieci będą miały mniejsze szanse na to, aby dostać się do wymarzonej szkoły - alarmują rodzice siódmoklasistów. I piszą w tej sprawie do minister edukacji.

Problem, o którym mowa, dotyczy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w przyszłym roku. Jednak już teraz spędza on sen z powiek rodziców uczniów klas siódmych i obecnych drugich klas gimnazjalnych. To właśnie oni równocześnie skończą swoje szkoły: 8-letnią podstawówkę i 3-letnie gimnazjum, po czym będą rywalizować o przyjęcie do tych samych szkół.

Jak do problemu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych przygotowują się samorządy w regionie? Czy faktycznie uczniowie będą mieli problem z dostaniem się do swoich wymarzonych szkół? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.