Rodzinie grozi eksmisja. Gdzie spędzą święta?

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Makowska
Kamila Kamiennik

Rodzinie grozi eksmisja. Gdzie spędzą święta?

Kamila Kamiennik

- Dzień przed Wigilią chcą nas wykurzyć z mieszkania! To niepojęte, nie dopuszczę do tego - denerwuje się Ewa Czubaj z Żar.

Ewa Czubaj mieszka wraz z mężem i dziećmi w mieszkaniu swojej teściowej. Kobieta zmarła, a jej rodzinie grozi eksmisja z mieszkania komunalnego.

- Uważam, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Z jakiej racji chcą nas pozbawić dachu nad głową, skoro opłacam rachunki w terminie, a mój mąż mieszka tutaj od urodzenia - mówi pani Ewa.

Głównym najemcą lokum była Anna Czubaj, teściowa kobiety. Przed pójściem do domu opieki w Lubsku, starsza pani mieszkała z synem i jego rodziną. Tam zmarła, lecz przed śmiercią jej bliscy często ją odwiedzali. Każde święta spędzała święta w domu rodzinnym.

Po jej śmierci syn, który zameldowany był w mieszkaniu na ul. Myśliwskiej od 49 lat, złożył wniosek o zawarcie z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Żarach umowy najmu. Krzysztof Tuga, prezes zarządzającego gminnymi mieszkaniami ZGM-u odrzucił wniosek Wojciecha Czubaja. W uzasadnieniu odpisano mu, że powodem odmowy jest to, że syn nie mieszkał z matką do chwili jej śmierci. Mimo tego, że matka pokrzywdzonego przebywała w placówce opiekuńczej do chwili zgonu, miała stały kontakt z rodziną. Jej pobyt w specjalistycznym ośrodku był konieczny ze względu na jej stan zdrowia.

Czytaj więcej 6 grudnia w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też: Mnóstwo atrakcji podczas parady mikołajów w Żarach [ZDJĘCIA,WIDEO]

Kamila Kamiennik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.