Alicja Zboińska

Rosną zaległe długi mieszkańców województwa łódzkiego. W finansowych tarapatach jest blisko 185 tysięcy osób z regionu (ZDJĘCIA)

Długi mieszkańców Łódzkiego przekroczyły już 5 mld zł Fot. 123RF Długi mieszkańców Łódzkiego przekroczyły już 5 mld zł
Alicja Zboińska

Nie pomagają transfery socjalne, podwyżki pensji ani spadek poziomu bezrobocia: mieszkańcy województwa łódzkiego zadłużają się coraz bardziej. Podobnie dzieje się w innych regionach kraju.

Finansom Polaków przyjrzeli się specjaliści Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Doszli do wniosku, że zaległości Polaków rosną wraz z gospodarką. Tylko w tym roku zadłużyliśmy się o ponad dwa miliardy złotych, a niesolidnych dłużników w całym kraju przybyło aż 21,5 tys.

W sumie Polacy mają do oddania ponad 76 mld zł, a w tarapatach tkwi prawie 2,8 mln naszych rodaków. W województwie łódzkim zaległe zobowiązania finansowe przekroczyły już 5 mld zł, a z płaceniem swoich zobowiązań na czas problem ma 184,5 tysiąca mieszkańców. W tarapatach jest już 89 osób z Łódzkiego na tysiąc dorosłych. Łączny dług daje nam szóste miejsce w kraju.

W największych długach tkwią mieszkańcy województwa mazowieckiego. Ich zaległe długi przekraczają już 13,12 mld zł, a z płaceniem rachunków i innych zobowiązań na czas nie radzi sobie ponad 361 tys. osób z tego regionu. Na drugim miejscu są Ślązacy, którzy mają do oddania 10,16 mld zł. To łączny dług 391,5 tys. osób z tej części kraju. Niechlubne podium zamyka 276,5 tys. mieszkańców Śląska, którzy mają do oddania 7,98 mld zł.

Finansom Polaków przyjrzeli się specjaliści Biura Informacji Gospodarczej.

W największych długach tkwią mieszkańcy województwa...

Pogarsza się poziom moralności finansowej Polaków.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Zboińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.