Rozliczając się z podatku, przekaż jego 1 procent na pomoc innym

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Milena Kochanowska

Rozliczając się z podatku, przekaż jego 1 procent na pomoc innym

Milena Kochanowska

Z fiskusem za zeszły rok możemy rozliczyć się do 30 kwietnia. Przy tej okazji warto przekazać 1 proc. naszego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Wielkopolanie w ubiegłorocznej akcji rozliczeń przekazali na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego niemal 61,5 mln zł, czyli prawie 10 proc. całej kwoty przekazanej na ten cel przez Polaków.

PIT możemy złożyć w urzędzie skarbowym, wysłać pocztą (koniecznie listem poleconym, bo o terminie złożenia zeznania świadczy data na stemplu) lub drogą elektroniczną - w niektórych wielkopolskich urzędach korzysta z tej możliwości nawet około 80 proc. podatników.

Od marca ubiegłego roku rozliczymy PIT szybko i bezpiecznie z pomocą urzędu podatkowego. Wystarczy, że złożymy online wniosek PIT-WZ, a urząd przygotuje nasze zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada. Wniosek składamy wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem Portalu Podatkowego (www.portalpodatkowy.mf.gov.pl) lub systemu e-Deklaracje. W ciągu pięciu dni urząd prześle na naszą skrzynkę e-mail z linkiem do gotowego zeznania. Będzie można je zaakceptować lub odrzucić przed upływem terminu składania zeznań. Jeżeli tego nie zrobimy, zostanie ono zaakceptowane automatycznie.

Dlaczego trzeba uważać na programy do wypełniania PIT-ów znajdujące się na niektórych stronach internetowych oraz gdzie najbezpieczniej jest wypełnić rozliczenie online? M.in. tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Milena Kochanowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.