Marta Gawina

Rozmowa z profesorem Danielem Boćkowskim. Dlaczego PiS-owi rośnie? Bo nie ma opozycji

Dla Kowalskiego warunki życia są dobre - mówi prof. Daniel Boćkowski Fot. Archiwum Dla Kowalskiego warunki życia są dobre - mówi prof. Daniel Boćkowski
Marta Gawina

Opozycja zamiast konstruktywnym rozwiązywaniem problemów, zajmuje się głównie narzekaniem - uważa prof. Daniel Boćkowski.

Jeżeli ponoć jest tak źle: łamanie Konstytucji, upolitycznienie sądów, wojna z Unią, to dlaczego PiS ma się w sondażach tak dobrze?

Prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku: Dlatego, że większości społeczeństwa te rzeczy, które pani wymieniła kompletnie nie interesują. Ludzie żyją tym co jest tu i teraz, sprawami codziennymi, pracą, dorabianiem się. Nadal spora część społeczeństwa jest na dorobku. Ludzie chcą zajmować się sobą, dziećmi, rodziną. Patrzą pragmatycznie.

W artykule przeczytasz m.in.:

 • Czy w sondażach pomogła partii rządzącej zmiana w rządzie?
 • PiS jest tak mocny, jak słaba jest opozycja?
Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.