Marta Gawina

Rozmowa z profesorem Danielem Boćkowskim. Dlaczego PiS-owi rośnie? Bo nie ma opozycji

Dla Kowalskiego warunki życia są dobre - mówi prof. Daniel Boćkowski Fot. Archiwum Dla Kowalskiego warunki życia są dobre - mówi prof. Daniel Boćkowski
Marta Gawina

Opozycja zamiast konstruktywnym rozwiązywaniem problemów, zajmuje się głównie narzekaniem - uważa prof. Daniel Boćkowski.

Jeżeli ponoć jest tak źle: łamanie Konstytucji, upolitycznienie sądów, wojna z Unią, to dlaczego PiS ma się w sondażach tak dobrze?

Prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku: Dlatego, że większości społeczeństwa te rzeczy, które pani wymieniła kompletnie nie interesują. Ludzie żyją tym co jest tu i teraz, sprawami codziennymi, pracą, dorabianiem się. Nadal spora część społeczeństwa jest na dorobku. Ludzie chcą zajmować się sobą, dziećmi, rodziną. Patrzą pragmatycznie.

W artykule przeczytasz m.in.:

 • Czy w sondażach pomogła partii rządzącej zmiana w rządzie?
 • PiS jest tak mocny, jak słaba jest opozycja?
Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

PIS'owi rośnie nie dlatego, że nie ma opozycji (chociaż faktycznie także i jej działania, a w zasadzie ostatnio wyłącznie krytyka działań rządu nie przyczyniają się do wzrostu poparcia), ale dlatego, że porozdawali ludziom tych "plusów" oraz wykonują działania, których ludzie bardzo oczekują, czyli na przykład reforma sądów, uszczelnienie VAT'u, walka z korupcją.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.