Rozpoczecie roku akademickiego. „Coming out” po podlasku

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Maleta

Rozpoczecie roku akademickiego. „Coming out” po podlasku

Tomasz Maleta

Co prawda studenci wrócili na uczelnie już tydzień temu, ale to w weekend i wczoraj część białostockich uczelni zainaugurowała rok akademicki.

Wyjątkową uroczystość, bo wspólną, zafundowały Politechnika Białostocka i Uniwersytet w Białymstoku. To być może symptom tego co nieuchronne, czyli takie nieśmiałe preludium do połączenia uczelni. Głośno o nim w kontekście nowego prawa Jarosława Gowina o szkolnictwie wyższym. Fuzja taka budzi zarówno obawy czysto pracownicze, jak i naukowe związane z marką i potencjałem oddzielnych wydziałów obu uczelni.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.