Leszek Kalinowski

Rozpoczęły się wielkie inwestycje za 69 mln zł. Sprawdź, gdzie toczą się już i będą wykonywane prace!

Budowa sieci kanalizacyjnej przy ul. Gorzowskiej i Świebodzńśkiej w Zielonej Górze Fot. Mariusz Kapała / GL Budowa sieci kanalizacyjnej przy ul. Gorzowskiej i Świebodzńśkiej w Zielonej Górze
Leszek Kalinowski

Wodociągi miały realizować wielkie inwestycje za grube miliony. I co? Nic się nie dzieje? – pyta pan Stanisław z Zielonej Góry. Okazuje się, że się dzieje. Sprawdziliśmy co. Zobacz!

Projekt „Uporządkowanie gospodarki wodami opadowymi na obszarze Aglomeracji Zielona Góra – etap I” wart jest 68,8 mln zł.
Jak wyjaśnia Monika Turzańska z Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji - przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach trzynastu zadań inwestycyjnych pogrupowanych na poszczególne kontrakty.

Budowa sieci kanalizacyjnej

Jako pierwsze w ramach projektu realizowane jest zadanie pn. Wykonanie sieci kanalizacji deszczowej w ul. Świebodzińskiej i ul. Gorzowskiej w Zielonej Górze z odprowadzeniem wód do zbiornika retencyjnego. W tym przypadku jest już po przetargu. W lutym br. podpisana została umowa z wykonawcą.
Obecnie prowadzone są roboty budowlane, w ramach których wybudowane zostanie ok. 1,65 km sieci kanalizacji deszczowej wraz z wylotem i urządzeniami podczyszczającymi do istniejącego zbiornika retencyjnego na wody opadowe przy ul. Sosnowej. Termin zakończenia robót planowany jest na sierpień tego roku.

Budowa zbiornika retencyjnego

W następnej kolejności obecnie planowana jest realizacja zadania pn. Rozbudowa kanalizacji deszczowej i zbiornika retencyjno-rozsączającego na osiedlu Czarkowo - etap II. Przetarg zostanie ogłoszony w czwartym kwartale br. A zakończenie prac przewiduje się za rok od podpisania umowy z wykonawcą. Zadanie to obejmuje budowę kanalizacji deszczowej w ulicach: Łężyca-Budowlanych, Łężyca-lnżynierska, Łężyca-Apartamentowa,
Łężyca-Ustronie, Łężyca-Czeremchowa o łącznej długości 1,6 km oraz rozbudowę zbiornika rozsączającego przy ul. Łężyca-Odrzańska.

ZOBACZ TEŻ

SZOK! TO WYRZUCAMY DO TOALETY

Renowacja kolektorów kanalizacji deszczowej

W czwartym kwartale br. planowane jest także ogłoszenie przetargu na renowację kolektorów kanalizacji deszczowej na terenie miasta. Modernizacja kanałów deszczowych ma być przeprowadzona w ciągu 25 miesięcy.
W latach 2021 – 2023 planowane jest wykonanie kolejno pozostałych zadań pn.:

Aktualnie, przed wszczęciem postępowań przetargowych na roboty i usługi, realizowane są prace przygotowawcze obejmujące opracowanie dokumentacji przetargowej kolejno dla wyodrębnionych kontraktów.

POLECAMY TEŻ

PRACOWNICY WODOCIĄGÓW ŚPIEWALI DLA SZPITALI">

PRACOWNICY WODOCIĄGÓW ŚPIEWALI DLA SZPITALI
ZOBACZ TEŻ

UTRUDNIENIA PRZY SZPITALU

Leszek Kalinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.