Ruch w parafiach. Metropolita mianował nowych proboszczów

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Marta Gawina

Ruch w parafiach. Metropolita mianował nowych proboszczów

Marta Gawina

To decyzja abp Tadeusza Wojdy. W Archidiecezji Białostockiej jest siedmiu nowych proboszczów. We wtorek spodziewane są kolejne nominacje.

Zmiany nie są nowością. Praktycznie co roku metropolita białostocki wprowadza zmiany personalne w parafiach i instytucjach kościelnych.

- Zgodnie z praktyką przyjętą w Archidiecezji Białostockiej, zmiany personalne w parafiach dotyczące księży proboszczów i wikariuszy dokonywane są z reguły przed wakacjami - potwierdza ks. Andrzej Kakareko, kanclerz białostockiej kurii.

- Proboszcz powinien nieustannie wychodzić do ludzi, nie czekając, aż ludzie do niego przyjdą. Na wzór Jezusa powinien szukać człowieka, by przyprowadzić go do owczarni Chrystusowej - takiej postawy ludzie oczekują od kapłana. Chciałbym, by wierni mogli czuć się w parafii jak we własnym domu - mówił w czasie wręczenia nominacji abp Tadeusz Wojda, metropolita białostocki, cytowany przez stronę internetową Archidiecezji Białostockiej.

 

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

których parafii o których księży dityczą zmiany

 

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.