Ruda w Rybniku czeka na otwarcie i kolejne rekordy frekwencji

Czytaj dalej
Barbara Kubica

Ruda w Rybniku czeka na otwarcie i kolejne rekordy frekwencji

Barbara Kubica

Najnowocześniejsze kąpielisko w regionie - Ruda w Rybniku, już za kilka dni - będzie czynne. Na terenie obiektu przez ostatni miesiąc trwały prace zmierzające do uruchomienia wszystkich atrakcji.

- Pracy mieliśmy z tym sporo. Same przeglądy wszystkich instalacji elektrycznych i hydraulicznych zajęły kilka tygodni. Wszystko na szczęście jest sprawne i możemy otwierać basen dla mieszkańców - mówi nam Rafał Tymusz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku.

W ostatnich tygodniach na terenie kąpieliska przy ulicy Gliwickiej trwały jeszcze prace kosmetyczne. W przerwie zimowo-wiosennej robotnicy zajęli się także pracami przy montażu dodatkowego drenażu. W ubiegłym roku, po ulewnych deszczach, w kilku miejscach, gdzie swoje kocyki i ręczniki rozkładali bywalcy kąpieliska, tworzyły się rozlewiska wody. - Rozwiązaliśmy ten problem. Położony został dodatkowy drenaż i w tym roku nie powinno być już problemu - mówi Rafał Tymusz.
Do wszystkich niecek basenowych w ostatnich dniach dopuszczono wody (ta nawet na okres zimowy nie była całkowicie spuszczana). Przejrzysta, krystaliczna tafla we wszystkich trzech nieckach, już teraz zachęca do kąpieli. Kiedy z takiej opcji będzie można skorzystać? To kwestia najbliższych dni.

- Technologicznie jesteśmy przygotowani na to, by obiekt uruchomić już w weekend 23 i 24 maja. Wszystko zależy jednak od pogody. Jeśli będzie w najbliższych dniach chłodno, wówczas otwarcie przełożymy. Szkoda by było uruchamiać kąpielisko, narażać się na koszty, skoro i tak niewiele osób zdecydowałoby się na korzystanie z basenu - mówi Tymusz. Jeśli pogoda nie dopisze, otwarcie Rudy ostatecznie nastąpi tydzień później, czyli w weekend 30 i 31 maja. W ubiegłym roku, po tym jak kosztem kilkudziesięciu milionów złotych, obiekt został wyremontowany, także uruchomiono go 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka.

Dobra wiadomość dla tych, którzy w tym roku planują wypoczywać na nowoczesnym kąpielisku w każdej wolnej chwili, jest taka, że ceny za bilety wstępu na Rudę, nie ulegną zmianie. A to oznacza, że w maju i we wrześniu za bilet normalny zapłacimy tam 5 złotych, a za ulgowy 3 złote. W czerwcu, lipcu i sierpniu bilet normalny będzie kosztował 10 złotych, a ulgowy 5 złotych. Obowiązują także ceny karnetów z poprzedniego roku. W pierwszym okresie działalności (maj) oraz potem we wrześniu z kąpieliska będzie można korzystać w godzinach od 10 do 18. W najcieplejsze miesiące basen działać będzie w godzinach od 9 do 20. W godzinach popołudniowych (po 16) w kasie kąpieliska będzie można także kupować nieco tańsze wejściówki (normalny - 6 zł, ulgowy - 3 zł).

Barbara Kubica

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.