Wojciech Konończuk

Ruina stała się ośrodkiem

W Białymstoku powstał Ośrodek „Kibice Razem”. Fot. UM Białystok W Białymstoku powstał Ośrodek „Kibice Razem”.
Wojciech Konończuk

Ruch kibicowski przedstawiony jest często w złym świetle.

Szeroko relacjonuje się zadymy, bójki, przerywanie meczów itp. Wiele osób boi się chodzić na stadiony, bo w ich odczuciu jest tam niebezpiecznie.

Od dawna uważam taki wizerunek za mocno przesadzony i niesprawiedliwy. Zabieram na spotkania Jagiellonii swoją rodzinę i nigdy nie obawiałem się o jej bezpieczeństwo.

Nie wszyscy wiedzą też, że kibice zbierają nakrętki, za które kupowane są wózki inwalidzkie dla osób niepełnosprawnych, że uczestniczą w akcjach patriotycznych i robią wiele innych rzeczy, różnych od publicznego demonstrowania pogardy i nienawiści.

Dlatego cieszę się, że w Białymstoku powstał Ośrodek „Kibice Razem”. Oby tak, jak ponura rudera przy ul. Cieszyńskiej 7 zmieniła się w malownicze i ciepłe miejsce, zmienił się też w społecznym odbiorze na lepszy i bardziej obiektywny wizerunek ruchu kibicowskiego.

Wojciech Konończuk

Jestem dziennikarzem działu sportowego od 2001 roku. Sport fascynuje mnie od dzieciństwa, a ulubione dyscypliny to gry zespołowe - piłka nożna, siatkówka, koszykówka. Amatorsko grywam w tenis stołowy, brydża sportowego i szachy. Lubię też polskie kino, szczególnie komedie z XX wieku, interesuje się życiorysami aktorów, czytam ich  biografie. Wolny czas spędzam też na rozwiązywaniu quizów, zwłaszcza historycznych i geograficznych. Uwielbiam podróże, poznawanie nowych ludzi i zwiedzanie nowych miejsc.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.