Ruszył kolejny nabór do straży miejskiej w Chełmnie

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Jakubczak
Monika Smól

Ruszył kolejny nabór do straży miejskiej w Chełmnie

Monika Smól

Do 25 kwietnia chętni mogą składać dokumenty aplikacyjne. U naszych municypalnych zwolniły się aż dwa stanowiska. Warto spróbować.

Na pierwszy nabór tłumy nie waliły. Ci, którzy podeszli do egzaminu - nie zdali go. Komendant liczy, że tym razem kandydaci wykażą się przede wszystkim lepszą sprawnością i będą mieli więcej szczęścia.

Kandydaci muszą mieć ukończone 21 lat, obywatelstwo polskie, minimum średnie wykształcenie, prawo jazdy kat. B oraz czystą kartotekę karną. I, oczywiście, muszą być sprawni fizycznie i zdrowi psychicznie. Dobrze, gdyby obsługiwali komputer i cieszyli się nienaganną opinią.

Pensja strażnika miejskiego na początku to dwa tysiące złotych. Zanim strażnik pójdzie w teren i rozpocznie codzienną pracę na ulicy musi przejść przygotowanie. Jak ono wygląda?

Ten, kto przejdzie testy i zostanie wybrany do pracy, najpierw pojedzie na kurs. Potem wróci na praktyk do Chełmna. Po nich - będzie musiał zdać egzaminy.

Dokumenty aplikacyjne (list motywacyjny i CV), należy składać w Urzędzie Miasta w Chełmnie, przy ul. Dworcowej 1 - w pokoju nr 101 - w biurze podawczo - informacyjnym.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.