Ruszył proces byłej dyrektorki oskarżonej o korupcję i mobbing. Kobieta nie przyznaje się do winy

Czytaj dalej
JBa

Ruszył proces byłej dyrektorki oskarżonej o korupcję i mobbing. Kobieta nie przyznaje się do winy

JBa

Dwanaście rozpraw zaplanowano w łomżyńskim Sądzie Rejonowym, gdzie ostatecznie trafiła sprawa Barbary R., która przez dziesięć lat pełniła funkcję dyrektorki nieistniejącej już Policealnej Szkoły nr 2 Pracowników Medycznych i Społecznych w Białymstoku. Kobieta usłyszała prawie 750 zarzutów. Większość z nich dotyczy korupcji i łapówkarstwa, ale jest i naruszenie praw autorskich. W piątek 25 października przed sądem zeznawali pierwsi świadkowie.

- Czuję się wykorzystana. Poświęciłam dużo czasu, zaangażowania by przygotować zestawy egzaminacyjne. Dużo literatury musiałam przejrzeć, aby nie popełnić błędu. Pytania z zakresu bhp pomagał mi układać mój mąż prawnik – mówiła Daria O., była kierowniczka kształcenia praktycznego. W sprawie występuje jako oskarżyciel posiłkowy i żąda zwrotu, przynajmniej w jakiejś części, pieniędzy, które otrzymała Barbara R.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
JBa

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Z powyższego artykułu widać, że sprawa może być ciężka, ponieważ jak na razie nie ma twardych dowodów, na piśmie lub innym trwałym nośniku. Ja oczywiście wierzę pokrzywdzonym pracownikom, ale jeżeli na poparcie swoich zarzutów mają tylko i wyłącznie swoje słowo, to jak dotychczasowa praktyka pokazuje, to może być za mało. Gdyby były jakiekolwiek ślady, nagrania, przelewy bankowe, to byłoby łatwiej, a tak jak na razie jest słabo. Ale cóż - zobaczymy jak będzie się sprawa rozwijała.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.