Małgorzata Stempinska

Ruszył przetarg, który wyłoni przewoźników na kujawsko-pomorskie trasy kolejowe do 2030 roku

W ogłoszonym przetargu chodzi o 9-letnie kontrakty o blisko miliardowej wartości Fot. archiwum W ogłoszonym przetargu chodzi o 9-letnie kontrakty o blisko miliardowej wartości
Małgorzata Stempinska

Przetarg ogłoszono 17 września br. Wyłoni przewoźników obsługujących linie kolejowe w naszym regionie w okresie od 12 grudnia 2021 do 14 grudnia 2030 roku.

Przygotowywany przetarg rozpoczyna nowy rozdział w budowaniu oferty w pasażerskich przewozach szynowych w naszym regionie.

Przetarg kolejowy podzielony został na 10 pakietów.

- Zakładamy, że wybrany model podziału zamówienia sprawi, iż samorządowe władze województwa będą mogły zagwarantować siatkę połączeń odpowiadającą potrzebom społecznym, także jeśli chodzi o częstotliwość i godziny kursowania pociągów. Ponieważ takie są oczekiwania mieszkańców, chcemy w tym nowym rozdaniu zwiększyć liczbę połączeń, w tym przywrócić połączenia sprzed obecnych ograniczeń związanych m.in. z epidemią. Chcemy też zlikwidować zjawisko wykluczenia komunikacyjnego i białe plamy na regionalnej mapie publicznego transportu pasażerskiego. Zależy nam też, by lepiej sprofilowana siatka połączeń zachęciła do korzystania z kolei nowych pasażerów - zapowiada Urząd Marszałkowski.

9-letnie kontrakty o blisko miliardowej wartości

Jak tłumaczą w Urzędzie Marszałkowskim, chodzi o 9-letnie kontrakty o łącznie blisko miliardowej wartości. Dlatego wcześniej m.in. przeprowadzone zostały konsultacje rynkowe, w toku których weryfikowano wypracowane wstępne założenia poprzez skonfrontowanie ich z realnymi możliwościami rynku, co przedłużyło proces przygotowywania postępowania.

Małgorzata Stempinska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.