Ruszyło naśnieżanie trasy na Dojlidach. Z poślizgiem. Narty na miejskiej plaży jeszcze w tym tygodniu

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Marta Gawina

Ruszyło naśnieżanie trasy na Dojlidach. Z poślizgiem. Narty na miejskiej plaży jeszcze w tym tygodniu

Marta Gawina

Na początek 500 metrów, a jak zima będzie sprzyjać nawet trzy kilometry. Taka trasa dla narciarzy szykowana jest na miejskiej plaży w Dojlidach. Otwarcie już w najbliższy czwartek.

W tej chwili na miejskiej plaży pracują trzy armatki do produkcji sztucznego śniegu. Uruchomione zostały w ostatni weekend. Dlaczego dopiero teraz? - Musieliśmy czekać na odpowiednią temperaturę powietrza. Żeby naśnieżanie miało sens, potrzebny jest mróz, przynajmniej minus 5 stopni Celsjusza - mówi Tomasz Budzyński, kierownik ośrodka w Dojlidach.

Teraz pogoda sprzyja miłośnikom nart. Już w najbliższy czwartek powinna zostać otwarta blisko 500-metrowa trasa biegowa. To na początek. - Kiedy spadnie dużo naturalnego śniegu, trasa biegowa będzie przebiegała także wokół zalewu - wówczas wydłuży się o dodatkowe 3 kilometry - zapowiada Anna Kopeć z Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na terenie Ośrodka działa wypożyczalnia nart biegowych. Do dyspozycji klientów jest 100 par nart oraz 120 par butów narciarskich. Wypożyczenie kompletu narciarskiego kosztuje 9 zł lub 6 zł bilet normalny. Wstęp na miejską plażę jest bezpłatny.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.