Ryanair otwiera bazę na lotnisku Katowice Airport

Czytaj dalej
Fot. Lukasz Gdak
Dorota Niećko

Ryanair otwiera bazę na lotnisku Katowice Airport

Dorota Niećko

To wielkie wydarzenie w historii lotniska w Pyrzowicach. Ryanair otwiera tu jesienią bazę. Będą u nas bazowały dwa samoloty. Do tej pory bastionem Ryanaira było lotnisko w Krakowie.

Do tej pory podział był jasny: Pyrzowice to macierz linii Wizz Air, a Ryanair obstawia Kraków. Ale piekło zamarzło kilka miesięcy temu, gdy Wizz Air zadeklarował, że otwiera bazę w Krakowie. - Jeśli chcemy wyprzedzać konkurencję o krok, musimy być obecni w Krakowie - mówił w rozmowie z nami Jozsef Varadi, CEO Wizz Air.

W czwartek 14 marca 2019 Ryanair ogłosił za to w Warszawie, że otwiera bazę w Katowicach. Do tej pory latał z lotniska w Pyrzowicach tylko na kilku trasach: do Londynu Stansted, Aten, Edynburga czy Dublina. Nowe trasy ogłaszał z rzadka. Dlatego ta wiadomość to prawdziwy hit dla miłośników latania. Chociaż ci, którzy śledzą bacznie wieści z rynku lotniczego, coś podejrzewali. A to dlatego, że kilka tygodni temu Ryanair uruchomił na lotnisku w Pyrzowicach własny handling. To nie byłoby opłacalne dla kilku tras.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dorota Niećko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.