Ryszard Grobelny: Poznań nie ma szefa. Prezydent Jaśkowiak zachowuje się jak struś

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Błażej Dąbkowski

Ryszard Grobelny: Poznań nie ma szefa. Prezydent Jaśkowiak zachowuje się jak struś

Błażej Dąbkowski

- Najbardziej mnie martwi chęć zarządzania miastem poprzez konflikt, co sam prezydent Jaśkowiak przyznaje. Tylko dlaczego ja mam być skonfliktowany ze swoim sąsiadem, czy innym użytkownikiem drogi? Pewnie są tacy, którzy preferują taki styl zarządzania, ja jednak do takich osób nie należę. Na pewno w przypadku Jacka Jaśkowiaka jest to jakiś pomysł, by było o nim głośno - stwierdza w rozmowie z "Głosem" Ryszard Grobelny, były prezydent Poznania.

Trudno prowadzi się negocjacje z Jarosławem Kaczyńskim?

Ryszard Grobelny: Skąd mam to wiedzieć? Jarosława Kaczyńskiego spotkałem tylko raz w życiu, na korytarzu sejmowym, pożyczyłem mu wtedy pióro, bo nie miał czym pisać.

W kuluarach od kilku miesięcy mówiło się, że takie rozmowy dotyczące wyborów samorządowych były z prezesem PiS prowadzone.

Pozostało jeszcze 96% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Błażej Dąbkowski

Dziennikarz to ktoś, kogo wypychasz drzwiami a wraca oknem. To porzekadło staram się wcielać w życie, opisując kulisy lokalnej polityki, rozliczając obietnice samorządowców, urzędników czy parlamentarzystów. Ale nie samą polityką człowiek żyje, dlatego w swoich tekstach poruszam również tematykę związaną z mieszkalnictwem komunalnym i spółdzielczym, architekturą, planowaniem przestrzennym. Nigdy nie pozostaję obojętny na krzywdę osób wykluczonych, słabszych i naszych braci mniejszych. Prywatnie jestem uzależniony od heavy metalu (namiętnie zbieram płyty cd i winyle), nikotyny i słodyczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.