Rywal Dojlid przyjedzie z absolutną gwiazdą

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Adam Muśko

Rywal Dojlid przyjedzie z absolutną gwiazdą

Adam Muśko

W przedostatniej kolejce rundy superligi Dojlidy podejmą Dekorglass.

Zespół z Działdowa plasuje się wyżej w tabeli, a do Białegostoku przyjedzie jeszcze wzmocniony.

- Przeciwko nam wystawią jeszcze aktualnie siódmego zawodnika w światowym rankingu Chun Ting Wonga z Hongkongu - mówi Piotr Anchim, menadżer Dojlid. - Tenisista z tak wysokim miejscem w rankingu w Białymstoku jeszcze nie grał.

Ale Anchim uważa, że jego drużyna nie jest na straconej pozycji.

- W poprzedniej kolejce przegraliśmy 2:3 z Gwiazdą Bydgoszcz, która na to spotkanie ściągnęła także bardzo mocnego Chińczyka Zhai Chao, a nasz Wandżi go pokonał - przypomina Anchim. - Zresztą sam Wandżi twierdzi, że z każdym zawodnikiem można wygrać, a on już w swojej karierze pokonał między innymi trzeciego zawodnika rankingu światowego Władimira Samsonowa. Naszej szansy upatruję w tym, że liga Chińska, gdzie grał ten zawodnik, zakończyła swoje rozgrywki z końcem roku i teraz jest u nich okres roztrenowania. Także może jest w okresie takiego lekkiego rozprężenia i ta dyspozycja nie jest najwyższa.

Ponadto w ekipie Dokorglassu grają mistrz paraolimpijski Patryk Chojnowski oraz lider rankingu najlepiej punktujących w lidze Czech Jiri Vrablik (11 zwycięstw i 5 porażek). To są zawodnicy, których Wandżi, Paweł Płatonow, czy Aleksander Chanin są w stanie ograć.

Mecz w sali Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. Suchowolca rozpocznie się o godzinie 18.

Wang Zeng Yi uważa, że jest w stanie pokonać zawodników ze ścisłej czołówki światowej.
Andrzej Zgiet
Adam Muśko

Od początku pracy w mediach lokalnych zajmowałem się tematyką sportową. Z Gazetą Współczesną i Kurierem Porannym jestem związany od 2016 roku. Natomiast od 2021 roku w obu tych tytułach pracuję jako dziennikarz online. Moim zadaniem jest jak najszybsze dostarczenie czytelnikom rzetelnych, zweryfikowanych informacji o regionie.   

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.