Anna Chreptowicz

Rzecznik Praw Obywatelskich pomoże pani Teresie

Rzecznik Praw Obywatelskich pomoże pani Teresie Kasperskiej z Mozowa, która dowiedziała się, że ma do spłacenia 3.000 zł długu z tytułu nieopłaconego Fot. pixabay.com Rzecznik Praw Obywatelskich pomoże pani Teresie Kasperskiej z Mozowa, która dowiedziała się, że ma do spłacenia 3.000 zł długu z tytułu nieopłaconego abonamentu.
Anna Chreptowicz

Jest szansa na pomoc dla Teresy Kasperskiej z Mozowa, która dowiedziała się, że ma do spłacenia 3.000 zł długu z tytułu nieopłaconego abonamentu.

Sprawą pani Teresy zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich z Wrocławia, który przeczytał nasz artykuł sprzed tygodnia. - Na tę historię trafiliśmy przy standardowym monitorowaniu mediów. Zainteresowało nas to, dlaczego pani Teresa jest zmuszona do spłaty długu z okresu 2010-2013, kiedy jeszcze regularnie płaciła za abonament - mówi Emilia Kobiela z biura rzecznika.

Przypomnijmy. Pani Teresa w 2013 roku skończyła 75 lat. Wiedząc, że w tym wieku już jest się zwolnionym z opłat za abonament, przestała go opłacać. I wszystko zdawało się być w porządku do listopada tego roku. - Wyjęłam ze skrzynki nakaz zapłaty 3.000 złotych. Serce mi stanęło, jak to zobaczyłam - wspomina pani Teresa i przyznaje, że nie miała pojęcia o tym, że po ukończeniu 75. roku życia należy złożyć na poczcie specjalne oświadczenie, które upoważnia do zwolnienia z opłat.

Rzecznik Praw Obywatelskich pomoże pani Teresie Kasperskiej z Mozowa, która dowiedziała się, że ma do spłacenia 3.000 zł długu z tytułu nieopłaconego
Mariusz Kapała Ludzie, serce mi stanęło, jak to zobaczyłam. Mam 78 lat. Abonament płaciłam zawsze regularnie, a tutaj 3 tys. zł - mówi 78-letnia Teresa Kasperska z Mozowa.

- Podobnych spraw w ciągu roku mamy bardzo dużo - informuje Kobiela. - Próbujemy pomóc komu się da, choć nie zawsze jest to możliwe. Jednak w przypadku, gdy osoba, która otrzymuje od Poczty Polskiej wezwanie do zapłaty, jest starsza, schorowana lub ma bardzo trudną sytuację materialną, wówczas prosimy o uwzględnienie jej indywidualnej sytuacji i umorzenie długu. I bardzo często udaje nam się pomóc.

Do biura rzecznika mogą zgłaszać się również sami poszkodowani, choć - jak podkreśla Kobiela - zdarzają się i takie sytuacje, w których nie ma podstaw do udzielenia pomocy.

Czy poczta przychyli się do prośby o umorzenie długu pani Teresy? Tej sprawie będziemy nadal się przyglądać.

Anna Chreptowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.