Są dotacje, będą drogi i chodniki w powiatach żarskim i żagańskim

Czytaj dalej
Fot. Fot. Lucyna Makowska
Liliana Hachani68 363 44 [email protected]

Są dotacje, będą drogi i chodniki w powiatach żarskim i żagańskim

Liliana Hachani68 363 44 [email protected]

Wiadomo już gdzie trafią dotacje z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wkrótce ruszą modernizacje dróg, placów i chodników.

Zostały przyznane dotacje na przebudowę dróg w gminach wiejskich i miastach do 5 tys. mieszkańców. W powiecie żarskim najwięcej, bo blisko 3 mln zł trafiło do Tuplic, gmina złożyła 5 wniosków i wszystkie zostały zaakceptowane. - Jest to nasz ogromny sukces, bardzo się cieszę, że wszystkie nasze wnioski zyskały akceptację - mówi Katarzyna Kromp, wójt Tuplic.

Powiat żarski pozyskał ponad 2 mln, a Lipinki Łużyckie 1, 7 mln zł, które zostaną przeznaczone na remont drogi w Suchlebie. - To było dla nas ogromne wyzwanie i jednocześnie oczekiwanie, które zostało zakończone sukcesem. Z własnych środków nie byłoby nas stać na ten remont - mówi zadowolony Michał Morżak, wójt Lipinek.

Gmina Trzebiel otrzymała w ramach PROW blisko 870 tys. zł, a Lubsko ponad 833 tys.zł. Do powiatu żagańskiego wpłynęło niemało, bo 2,4 mln zł. Starosta żagański, Henryk Janowicz cieszy się z otrzymanych środków, które wyda na przebudowę drogi do Bożnowa. - Naszym projektem trafiliśmy w dziesiątkę, ta droga to będzie dodatkową obwodnicą dla Żagania - mówi H.Janowicz.

Małomice wystarały się o blisko 2,5 mln zł. - Wyremontujemy za to blisko sześć kilometrów nawierzchni, a w Janowcu dodatkowo powstanie chodnik - opowiada Wincenty Chłostowski, sekretarz gminy.

Do Szprotawy z przeznaczeniem na remonty drogowe trafiło prawe 1,4mln zł, prawie tyle samo przyznano gminie Żagań.

Iłowa dzięki trzem projektom pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego blisko 1,3 mln zł Gozdnica na remont swoich dróg otrzyma 288 tys. zł, gmina Brzeźnica 283tys., a Niegosławice 218 tys.zł.

Liliana Hachani68 363 44 [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.