Są już pierwsze wypłaty na nowy okres w programie 500 plus. Jak sytuacja w Toruniu?

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Alicja Cichocka-Bielicka

Są już pierwsze wypłaty na nowy okres w programie 500 plus. Jak sytuacja w Toruniu?

Alicja Cichocka-Bielicka

Lawina wniosków i problemów z podaniami o nowe 500 +, a efekt i tak rekordowy. Tylko w Toruniu w pierwszą dobę spłynęło 2500 wniosków!

Debiut nowego rozdania 500+ jest rekordowy także w Toruniu. Tylko w pierwszej dobie 1 lipca e- wnioski złożyło 2,5 tys. osób, dla porównania w tym samym czasie rok temu raptem 127. Pierwszy wniosek w Toruniu spłynął trzy minuty po północy, wiele osób e- podania na 500+ składało w nocy, do rana na liczniku było ich już 320.

- Od rana mieliśmy osoby gotowe złożyć wnioski osobiście, w tradycyjnej formie. Papierowe podania przyjmujemy dopiero od 1 sierpnia - przypomina Kamila Popiela z Toruńskiego Centrum Świadczeń Rodzinie, obsługującego rządowy program 500+.

E - wniosków byłoby pewnie jeszcze więcej, gdyby nie problemy techniczne - niedziałające strony banków, szwankujące portale rządowe Empatia i PUE ZUS. W efekcie były momenty gdy podań nie można było złożyć, a potwierdzenia przychodziły z dużym opóźnieniem. Najbardziej zdeterminowani, którzy nie otrzymali takiej zwrotki składali kolejny wniosek i kolejny. Rekordziści próbowali nawet 5 razy.

Na lokalnych forach rodzice doradzali sobie żeby do tej operacji podejść najlepiej w nocy, gdy ruch w sieci jest niewielki. Pomimo tego typu perturbacji gmina Kowary na Dolnym Śląsku zdążyła nie tylko rozpatrzyć pierwsze wnioski, ale wypłacić środki na nowy okres.

Kiedy wypłaty w Toruniu?

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Cichocka-Bielicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.