Są pieniądze na pięć obwodnic na Opolszczyźnie

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Mielnik
Sławomir Draguła

Są pieniądze na pięć obwodnic na Opolszczyźnie

Sławomir Draguła

Nawet pięć obwodnic może powstać w najbliższych latach w regionie. Rząd przeznaczył na ten cel ponad 1,5 miliarda złotych.

Rząd wpisał do Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-2023 (z perspektywą do roku 2025) obwodnice pięciu opolskich miast.

Oprócz zapowiadanych już obejść Niemodlina, Myśliny i Kędzierzyna-Koźla, również Olesna oraz Praszki.

W sumie nasz region ma otrzymać 1,5 miliarda złotych.

Najwięcej, bo aż 719 milionów złotych ma kosztować obwodnica Olesna, ponad 286 milionów przeznaczono na obwodnicę Kędzierzyna-Koźla, ponad 245 milionów Niemodlina, ponad 220 mln Praszki i ponad 47 milionów złotych na obwodnicę Myśliny.

- Aktualizacja Programu Budowy Dróg Krajowych była możliwa dzięki zwiększeniu przez rząd budżetu programu ze 107 do 135 miliardów złotych - mówi Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, szefowa partii w regionie.

W tym roku rozpisane mają zostać przetargi na obwodnice Niemodlina i Myśliny, natomiast na Kędzierzyn-Koźle w roku 2018. Wszystkie te obwodnice mają praktycznie kompletne dokumentacje i czekają tylko na finansowanie.

Praszka i Olesno potrzebują jeszcze dogrania kwestii dokumentacyjnych i pozwoleń. Ich budowa planowana jest na lata 2020 -2022.

Ale na tym nie koniec. Opolski PiS zapowiada działania w sprawie obwodnic Strzelec Opolskich i Prudnika, budowy drugiego mostu na Odrze w Brzegu, trzeciego pasa na autostradzie A4 oraz zjazdu z A4 w Prószkowie.

Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.