Są spokojni o budowę obwodnic. Rząd jednak ich nie zmiecie

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Anna Konopka

Są spokojni o budowę obwodnic. Rząd jednak ich nie zmiecie

Anna Konopka

Samorządowcy uzyskali zapewnienie od dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich, że nie ma zagrożenia i obejścia Sępólna i Kamienia powstaną.

Włodarze pojechali specjalnie do Bydgoszczy, by porozmawiać z Mirosławem Jagodzińskim, dyrektorem bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zaniepokoiły ich informacje medialne, jakoby budowa obu obwodnic stała pod znakiem zapytania i były do ewentualnego wykreślenia z rządowego programu na lata 2014-2022. Powód? Nowa ekipa rządowa weryfikuje program i zastanawia się, czy go zrealizować w całości. Wśród 93 obwodnic ujętych w programie budowy dróg są też te dla Sępólna i Kamienia.

- Dyrektor Jagodziński poinformował nas, że uczestniczył w spotkaniu wszystkich dyrektorów z ministrem infrastruktury - mówił burmistrz Waldemar Stupałkowski. - Minister miał zapewnić, że intencją rządu jest zrealizowanie programu w całości. Stwierdził jednak, że brakuje środków na realizację całego programu i będą czynione pewne oszczędności. Są planowane zmiany na przykład w budowie dróg ekspresowych.

Fakty są takie, że w GDDKiA jest ogłoszony przetag na wykonanie dokumentacji. Wpłynęły cztery oferty, wybór wykonawcy na przełomie w lutym lub w marcu. - Dyrektor Jagodziński ma środki na zlecenie tego zadania - mówił burmistrz.

Jagodziński powiedział, że jeżeli nie będzie przeciwskazań, to prawdopodobne rozpoczęcie budowy będzie w 2019 roku.

Anna Konopka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.