Są warunki, jest klimat. Trzeba tylko zadbać o dodatkowe atrakcje

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Anna Klaman

Są warunki, jest klimat. Trzeba tylko zadbać o dodatkowe atrakcje

Anna Klaman

Budki lęgowe dla ptaków, wiaty przystankowe dla turystów, a nawet osiedlowe ławki i kosze na śmieci to niektóre z nowych inwestycji ekologicznych w Sępólnie.

Te i inne zadania zrealizowano w regionie sępoleńskim w ramach programu „Modelowe inicjatywy ekologiczne”. Cały projekt zakłada budowę infrastruktury ekologicznej, służącej mieszkańcom, turystom oraz celom edukacyjnym. Inicjatywa jest w 100 procentach finansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Z pomysłem przystąpienia do takiego programu wyszło dwoje mieszkańców naszego regionu. Napisaliśmy projekt, otrzymaliśmy prawie pół miliona złotych i zabraliśmy się do pracy - mówi Sławomir Jaskulski, kierownik projektu. - Wszystko ma być gotowe do końca września 2016 roku, ale już w tym roku zrobiliśmy sporo - dodaje.

I tak na przykład, oprócz wymienionych wcześniej budek lęgowych czy wiat przystankowych, zbudowano eko-Gaj w Sępólnie i ogródki dendrologiczne przy szkołach. Oba obiekty mogą teraz służyć zarówno celom rekreacyjnym, jak i edukacyjnym. Na przyszły rok zaplanowano jeszcze budowę budek dla łabędzi na Jeziorze Sępoleńskim, budowę eko-przystanków wraz z tablicami informacyjnymi o faunie i florze regionu, a także urządzenie minitężni. Ta powstanie przy promenadzie w Sępólnie.

Tak, tak Sępólno jest urokliwe. To miejsce z duszą, trzeba tylko naszpikować je atrakcjami, tak by turyści i przybysze mieli tu co robić.

Anna Klaman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.