Są zdolni i świetnie się uczą. A jeszcze pomagają innym

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane/Patrycja Linda
Anna [email protected]

Są zdolni i świetnie się uczą. A jeszcze pomagają innym

Anna [email protected]

Trzech uzdolnionych uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie zostało stypendystami marszałka województwa pomorskiego.

Wśród 400 uczniów województwa pomorskiego, którym przyznano stypendia zarządu województwa pomorskiego w ramach wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży, jest troje uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie. W szkole się z tego powodu bardzo cieszą.

To dla tych uczniów i ich rodzin duża pomoc, a do tego duże wyróżnienie świadczące nie tylko o zdolnościach, ale i ambicjach młodego pokolenia.

Istotne było i to, że młodzież nie tylko dostaje same przekazy, ale i została zaproszona na uroczystą galę stypendialną. Wyjątkowa formuła i miejsce - Filharmonia Bałtycka w Gdańsku. Stypendia wręczał nie kto inny, jak sam marszałek województwa pomorskiego - Mieczysław Struk. Towarzyszyła jej pomorski kurator oświaty Elżbieta Wasilenko.

Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie wyróżnieni zostali: Marta Jasnoch, Martyna Kołatka i Piotr Tuszkowski.

Stypendia są dla najlepszych z najlepszych. Trzeba być wyjątkowym uczniem, a także angażować się na wielu różnych polach.

Na ocenę wniosków stypendialnych złożyły się więc wyniki nauczania, a także dodatkowe osiągnięcia uczniów związane z konkursami i olimpiadami przedmiotowymi, pracą na rzecz organizacji pożytku publicznego itp.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych chętnie się chwalą osiągnięciami swoich uczniów. I nie przegapią okazji, by nie zareklamować swojej szkoły. Przekaz jest jasny, jeżeli chcesz się uczyć, to i w tej szkole znajdziesz odpowiednich nauczycieli, którzy wskażą właściwą drogę i będą pomocni w osiąganiu jak najlepszych rezultatów.

Stypendyści będą teraz mieć opiekunów. Wskazał ich dyrektor szkoły. Mają być teraz ich wsparciem w realizacji indywidualnego programu edukacyjnego.

Są to Renata Jaworska, Iwona Chmielewska i Mariusz Jażdżewski. - Gratulujemy naszym stypendystom - mówi Elwira Bieszke-Binnebesel, dyrektorka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie. - To ich duże osobiste osiągnięcie i wynik ich codziennej pracy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.