Sala tortur w Chersoniu. Jedno z najgorszych okrucieństw Rosji

Czytaj dalej
Fot. Fot. AP/Associated Press/East News
Kazimierz Sikorski

Sala tortur w Chersoniu. Jedno z najgorszych okrucieństw Rosji

Kazimierz Sikorski

W zajętym przez Rosjan na początku wojny Chersoniu okupant urządził salę tortur. Nie wiadomo, ile dokładnie ludzi przeszło przez to piekło. Los kilkuset osób jest nieznany.

W obskurnej piwnicy w jednej z dzielnic okupowanego przez siły Putina Chersonia Rosjanie urządzili salę tortur – donoszą ukraińskie władze.

Przeszło przez nią nawet kilkaset osób. Los wielu z nich jest do tej pory nieznany.

[polecany]22965547[/polecany]

Stanislaw Troszin, wiceprzewodniczący rady okręgu Chersonia, mówi, że wielu ludzi zniknęło w okolicy od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji 24 lutego. Miasto pierwsze wpadło w ręce sił wroga, ale stawiało agresorowi zacięty opór. Okupanci mścili się na mieszkańcach, torturując podejrzanych o sprzyjanie władzom w Kijowie.

– Teraz otrzymujemy informacje, że podziemiach obskurnego budynku nadal przetrzymywanych jest około 60 osób, a od 24 lutego zniknęło ponad 560 osób – mówi Troszin.

Ukraińcy starają się zbierać dowody okrucieństwa rosyjskich żołnierzy. O torturach opowiadają ci, którzy je cudem przeżyli. Mają połamane żebra, ręce i nogi.

[polecany]22808271[/polecany]

– Trudno to sobie nawet wyobrazić, bo przecież mamy XXI wiek – mówił Troszin

Nie można wykluczyć, że setki osób, które zniknęły z piekielnej piwnicy, nie żyją. Jeśli ta informacja się potwierdzi, mogłoby to oznaczać, że mamy do czynienia z jednym z najgorszych okrucieństw Moskwy w czasie tej wojny.

mac

Kazimierz Sikorski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.