Mariusz Parkitny

Sędziowie mówią wprost: to co się dzieje, w sądach to próba złamania nas

Sędziowie mówią wprost: to co się dzieje, w sądach to próba złamania nas
Mariusz Parkitny

Szczecińscy sędziowie już nieraz dawali do zrozumienia, co sądzą o niektórych aspektach tzw. reformy sądownictwa w wersji PiS. Tym razem użyli naprawdę mocnych słów.

Niezależnie od siebie, ale w tym samym czasie sędziowie z okręgu szczecińskiego oraz apelacji szczecińskiej (obejmuje sądy zachodniopomorskie oraz gorzowskie) podjęli uchwały, w których nie zostawiają suchej nitki na sprawie sędzi Aliny Czubieniak z Gorzowa. Została ukarana upomnieniem przed Izbę Dyscyplinarną sądu Najwyższego, bo wypuściła z aresztu niepełnosprawnego intelektualnie 19-latka, podejrzanego o molestowanie 9-latki.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.