Mariusz Parkitny

Sędziowie nie ustawiali składów aresztowych w aferze polickiej

Sędziowie nie ustawiali składów aresztowych w aferze polickiej
Mariusz Parkitny

Po prawie roku śledztwa przyznała to prokuratura i umorzyła śledztwo w sprawie szczecińskich sędziów. Napięcia na linii sąd-prokuratura nie da się jednak szybko urzędowo umorzyć.

- Śledztwo zostało umorzone, gdyż czyn nie wyczerpuje znamion przestępstwa - mówi prokurator Maciej Załęski z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Pod ta suchą, prawniczą definicją kryje się komunikat, że szczecińscy sędziowie nie złamali prawa. Decyzja jest nieprawomocna, ale mało prawdopodobne, by ktoś ją zaskarżył. Sprawą zajmowali się prokuratorzy z Gdańska, aby uniknąć podejrzeń o stronniczość, gdyż postępowanie wszczęła z urzędu Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.