Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Segregacja śmieci. Odpady po nowemu. Miasto szykuje się do rewolucji

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Marta Gawina

Segregacja śmieci. Odpady po nowemu. Miasto szykuje się do rewolucji

Marta Gawina

Na osiedlach i przy domach jednorodzinnych już pojawiają się nowe pojemniki na śmieci. Od dziś mieszkańcy mają też dostawać ulotki informacyjne. Białystok szykuje się bowiem do śmieciowej rewolucji. Start - 1 października.

Kolorowe kontenery są już m.in. na osiedlach Bacieczki, TBS, Zielone Wzgórza, czy Bojary. Na razie są powkładane jeden w drugi. Budzą zainteresowanie, ale też pojawiają się skargi. - Dzieci bawią się przy tych pojemnikach. Te mogą się przewrócić i zrobić im krzywdę. Czy trzeba było już je ustawiać, skoro nikt z nich nie korzysta - pyta jeden mieszkańców osiedla TBS-y.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marta Gawina

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Jestem całkowicie za, tylko mam nadzieję, że ta o wiele dokładniejsza segregacja zostanie właściwie wykorzystana. Nadal słyszę o przypadkach mieszania już posegregowanych odpadów, a wtedy cała ta zabawa bierze w łeb. Ciekaw jestem (mam nadzieję, że ktoś kiedyś to dokładniej opisze), co się będzie dalej działo z tymi posegregowanymi odpadami.

Mam również zastrzeżenia jeśli chodzi o sensowność podziału wielkości pojemników / worków. Już przy obecnej segregacji pojemnik na mokre jest zdecydowanie za duży - przez te 2 tygodnie tych 120 litrów nie zapełniamy często nawet w 1/4, a za to suche czasami są przepełnione. U okolicznych sąsiadów z większymi rodzinami i inną strukturą spożycia w dniu odbioru stoi nawet po kilkanaście pełniusieńkich żółtych worków. Uważam, że na mokre, tym bardziej jeżeli teraz trzeba będzie jeszcze oddzielać mokre roślinne od zwierzęcych, tym bardziej. Mam również nadzieję, że na zielone będziemy otrzymywać więcej worków, ponieważ w sezonie zbiera się u nas tego na prawdę sporo, nawet mimo produkcji kompostu w dwóch pojemnikach.

plus.poranny.pl

świąteczna obniżka o 50%

Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej na pół roku!

100,00 200,00

Wyjątkowa świąteczna okazja! Tylko do 27 grudnia prenumerata cyfrowa na pół roku kosztuje aż o połowę mniej. Skorzystaj i ciesz się pełnym dostępem!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.