Marzena Sutryk

Sejmik województwa zachodniopomorskiego przegłosował budżet

Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie otrzyma z budżetu województwa 500 tys. złotych, Filharmonia Koszalińska - 300 tys. złotych Fot. Radek Koleśnik Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie otrzyma z budżetu województwa 500 tys. złotych, Filharmonia Koszalińska - 300 tys. złotych
Marzena Sutryk

Województwo ma budżet na 2018 rok. Dochody wyniosą 1,1 mld zł, wydatki 1,2 mld zł To rekordowy budżet pod względem wydatków majątkowych i inwestycji - mówi marszałek.

Podstawowym źródłem dochodów budżetu będą dotacje i płatności z UE (512 mln zł), udział w podatkach budżetu państwa (200,3 mln zł) oraz część oświatowa i wyrównawcza subwencji (114,6 mln zł). „Janosikowe” wraz z rekompensatą jego utraconej części w formie dotacji celowej na zadania drogowe wynosi 44,4 mln złotych.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.