Seniorze, atrakcje czekają w plenerze!

Czytaj dalej
kb

Seniorze, atrakcje czekają w plenerze!

kb

Warto wyjść z domu nie tylko w weekend, ale i w tygodniu. Niemal w każdym łódzkim parku odbywają się ciekawe (i bezpłatne) zajęcia.

Mnóstwo atrakcji odbywających się na świeżym powietrzu czeka na łódzkich seniorów w najbliższych dniach. Warto będzie wybrać się do najbliższego parku. W nocy z najbliższej niedzieli na poniedziałek (12/13 sierpnia) Zielona Łódź, Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne przy ul. Pomorskiej 16 oraz Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii zapraszają na „Noc Spadających Gwiazd w Ogrodzie Botanicznym”.

Zainteresowani wypatrywaniem meteorów są zaproszeni po godz. 21 do łódzkiego Ogrodu Botanicznego. Kasy biletowe od ul. Krzemienieckiej oraz od ul. Retkińskiej będą czynne dłużej, do północy. Obserwacje potrwają do godz. 1. Bilety wstępu kosztują 4 i 8 zł, płatność wyłącznie gotówką. Organizatorzy zapewniają profesjonalne prowadzenie obserwacji perseidów. Mają im towarzyszyć także nocne, bezkrwawe łowy, czyli warsztaty entomologiczne. Uczestnicy pod okiem fachowców będą przy pomocy światła „polować” na ćmy i inne owady.

Tego typu połów jest całkowicie bezpieczny zarówno dla zwierząt, jak i dla publiczności. W każdą sierpniową środę w godz. 17 - 19 można też wziąć udział w bezpłatnych rysunkowych warsztatach plenerowych, które odbywają się w łódzkich parkach. Ich tegoroczne hasło to „Antropocentryzm”. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy i skupią się na człowieku i przestrzeni parku jako miejscu życia społecznego.

Przed każdymi zajęciami trzeba zarezerwować sobie miejsce pod numerem (42) 307-08-08 bądź mailowo: [email protected]. Z kolei sierpniowe soboty warto poświęcić na pracę nad ciałem (oraz duchem).

W Parku Poniatowskiego, obok stawu, w godz. 12 - 13, odbywają się zajęcia jogi, w których mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, całkowicie bezpłatnie. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy zabrać ze sobą matę lub koc i ewentualnie coś do picia. Zajęcia prowadzą dyplomowani i certyfikowani nauczyciele.

kb

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.