Seniorze, nie daj sobie wyczyścić portfela

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Gdesz / Polskapresse
Małgorzata Stempinska

Seniorze, nie daj sobie wyczyścić portfela

Małgorzata Stempinska

Bydgoszczanka dała 20 tys. zł fałszywemu policjantowi broniącemu ją rzekomo przed hakerem. Każdego dnia oszuści próbują wyłudzić gotówkę tą metodą.

Oszustwo „na hakera” zawsze wygląda tak samo. Naciągacze dzownią do osób starszych, najczęściej na telefon stacjonarny. Ich dane znajdują w książkach telefonicznych lub w biurze numerów. Podają się za policjantów biorących udział w akcji zwalczającej hakerów.

Opowiadają, że hakerzy włamują się na konta bankowe, a pracownicy banków są z nimi w zmowie. Dlatego też, by uchronić swoje pieniądze, starszy człowiek najlepiej by je jak najszybciej wypłacił i przekazał rzekomemu funkcjonariuszowi. By takie wypłaty nie podpadły w bankach, oszuści proszą o to, by senior podjął mniejsze kwoty w kilku placówkach. Mówią, że ktoś się zgłosi po gotówkę.

O nowych metodach oszustów przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.