Leszek Kalinowski

Seniorze, zostań studentem!

Prezes ZUTW - Zofia Banaszak Fot. Mariusz Kapała Prezes ZUTW - Zofia Banaszak prowadzi tę nietypową uczelnię od 26 lat
Leszek Kalinowski

O rozpoczętym naborze do Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, rozwijaniu swoich pasji rozmawiamy z Zofią Banaszak, prezesem ZUTW.

Nie tylko maturzyści marzą teraz o zdobyciu indeksów wybranych uczelni. To czas, kiedy można zapisać się do ZUTW?

Trwa nabór, zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 14.00 do naszej siedziby przy al. Wojska Polskiego (biblioteka Norwid, wejście z boku budynku).

Co trzeba ze sobą zabrać?

Dyplom ukończenia studiów lub świadectwo ukończenia szkoły średniej. To oczywiście tylko do wglądu. Przeprowadzamy też tzw. rozmowę motywacyjną, chcemy się dowiedzieć, dlaczego dana osoba chce do nas dołączyć, jakie ma zainteresowania. Z drugiej strony chcemy podpowiedzieć jej, jakie ma u nas możliwości rozwijania swoich pasji.

Obowiązują też opłaty?

Słuchaczy ZUTW obowiązują następujące opłaty: wpisowe dla nowo zapisanych słuchaczy - 60 zł, składki członkowskie - 60 zł za semestr, za udział w lektoratach, wszelkiego rodzaju gimnastykach i innych odpłatnych zajęciach wysokość opłaty obliczana jest w każdym semestrze.

Dlaczego warto stać się studentem ZUTW?

Dlatego, że u nas można poszerzyć i zaktualizować wiedzę na wykładach, seminariach, sesjach i konferencjach, spotkaniach naukowych, wyjazdach edukacyjnych i wielu innych propozycjach podawanych w comiesięcznych programach zajęć. Można się też nauczyć języków obcych. Mamy lektoraty z angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego. Zapraszamy na wystawy, koncerty i spektakle - realizowane we współpracy z profesjonalistami z ośrodków akademickich i różnymi instytucjami kultury. Z nami można także zwiedzić Polskę i świat, bo organizujemy wiele wycieczek, imprez turystycznych. Można też zyskać wielu nowych przyjaciół, a to jest bezcenne. Realizować się w działalności społecznej, organizacyjnej itd.

Można usprawnić swe ciało?

Do wyboru mamy: gimnastykę leczniczo-usprawniającą, tai chi , jogę, gimnastykę usprawniającą z muzyką, tańce i zabawy grupowe przy muzyce , teatr tańca, ćwiczenia na sprzęcie usprawniającym i rehabilitacyjnym, tenis stołowy - ping pong, basen (pływanie, aquaerobik), marsze nordyckie, wycieczki piesze, gimnastyka 50+, gimnastykę z hula hop, zajęcia zdrowy kręgosłup, profilaktykę układu krążenia.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.