Seniorzy ufają ludziom, dlatego łatwo ich naciągnąć...

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Alicja Zboińska

Seniorzy ufają ludziom, dlatego łatwo ich naciągnąć...

Alicja Zboińska

Sztuczki podczas pokazów sprzętu, sposoby oszukiwania konsumentów, a także pułapki leczenia na odległość - to główne tematy poruszone podczas pierwszego łódzkiego spotkania seniorów z przedstawicielami instytucji broniących konsumentów. Spotkanie odbyło się w łódzkim magistracie.

Aż 2603 zł miała zapłacić Elżbieta Kuszka, emerytka z Łodzi, firmie organizującej pokaz sprzętu. Na tyle wyceniono kołdrę, garnki, masażer i wyciskarkę do owoców. Wszystkie te przedmioty nie były tyle warte. Kobieta poczuła się oszukana, poszukała pomocy u rzecznika konsumentów.

Spotkanie w magistracie zostało zorganizowane przy wsparciu miejskiego rzecznika praw konsumentów i łódzkiej delegatury Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Akcja ma być kontynuowana, a zbiega się z działaniami rządu, który chce chronić starszych konsumentów przed nieuczciwymi firmami.

Seniorzy to szczególnie ufna grupa konsumentów. Sprzedawcy wykorzystują zaufanie, jakim darzą ich osoby starsze. Gdzie szukać pomocy... 

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.