Sentymentalne wspomnienia uczniów i nauczycieli plastyka

Czytaj dalej
Julita Januszkiewicz

Sentymentalne wspomnienia uczniów i nauczycieli plastyka

Julita Januszkiewicz

W latach 1944-1959 - Liceum Plastyczne mieściło się przy ul. Kilińskiego 7 w Białymstoku. O tym m.in. można przeczytać w niezwykłej książce pt. „Porta Supraśla”

To jest szkoła nadzwyczajna. Jej fenomen polega na tym, że absolwenci powracają do niej. Poza tym to liceum jest dogłębnie humanistyczne. Przedmioty humanistyczne są poszerzone o sztukę, filozofię, historię. Przedmioty artystyczne to jest taka praca mistrz - uczeń - zauważa Stanisława Łajewska-Szypluk, autorka niezwykłej książki „Porta Supraśla”.

Jej publikacja jest wyjątkowa, gdyż opowiada o dziejach Liceum Plastycznego w Supraśla. Na ponad 600 stronach można znaleźć wspomnienia, anegdoty oraz zdjęcia. Autorka książki to absolwentka, a potem długoletnia nauczycielka języka polskiego w supraskim plastyku.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.