Serdecznie, ciepło, kolorowo i ludowo

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Serdecznie, ciepło, kolorowo i ludowo

Małgorzata Trzcionkowska

Najważniejszym ostatnim wydarzeniem kulturalnym w powiecie żagańskim był festiwal grup śpiewaczych Ziemia i Pieśń.

- Bawiliśmy się doskonale - podkreśla Jerzy Rydz ze Szprotawy, śpiewak Dojrzałych Kłosów. - To wspaniała impreza, na której się poznajemy i prezentujemy swoje umiejętności. Możemy się bawić, tańczyć, śpiewać i być sobą, bo jesteśmy wśród przyjaciół. Nie ma wśród nas zawiści. Cieszymy się, gdy innym dobrze idzie.

Ponad 40 zespołów z całego kraju wzięło udział w festiwalu Ziemia i Pieśń w parku Szprotawskiego Domu Kultury.
Tytuł laureata i nagrody otrzymali: Sunniaki ze Szprotawy, Łastiwczata z Przemkowa, Jarzębina z Kobierzyc, Wichowianki z Wichowa, Jaworek z Rzepnowa, Wrzosy z Siecieborzyc, Perły – Sumsiodki z Siedlec, De Włoders ze Szprotawy, Polne Maki z grupą dziecięcą z Grębocic, Wyszywanka ze Szprotawy, Dziadoszanki z Grębocic, Jarzębina z Brzegu, Kapela Goleniowska, Radojewiczanie z Radojewic, Dojrzałe Kłosy ze Szprotawy i Rutka z Goleniowa. Nagrodę Grand Prix oraz statuetkę „Bukowego liścia” otrzymał zespół Łastiwoczka z Przemkowa. Wyróżniono: Kresowiankę z Letnina, Kapelę Dębniacy z Dębna, duet Karolina Wawrzyniak i Weronika Jutkiewicz ze Szprotawy oraz Pod Różą z Żagania.

Oprócz konkursu śpiewaczego w szranki stanęło również regionalne jadło. Po degustacji potraw przygotowanych przez uczestników, jury przyznało pierwsze miejsce paniom z Koła Gospodyń Wiejskich Radojewice, drugie wywalczył zespół Sobinianie, trzecie KGW Siecieborzyce, wyróżniono Anitę Demko i KGW Bobrowice.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.