Sesja absolutoryjna w Toruniu w cieniu - jeszcze rosnących - drzew

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Joanna Maciejewska

Sesja absolutoryjna w Toruniu w cieniu - jeszcze rosnących - drzew

Joanna Maciejewska

Podczas czwartkowej sesji (27 czerwca) toruńscy radni udzielili absolutorium prezydentowi Michałowi Zaleskiemu. Dyskutowano także m.in. o stanie zieleni i wycince drzew. Głos zabrali też mieszkańcy miasta.

Rada Miasta Torunia jednogłośnie udzieliła absolutorium prezydentowi Michałowi Zaleskiemu za ubiegły rok, przyjmując sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu.

Osiągnęliśmy 100 procent zamierzonych dochodów i 98 procent wydatków. Deficyt jest mniejszy o ponad 47 mln złotych niż ustaliliśmy na początku roku 2018. To możemy uznać za sukces – ten deficyt nie powstał dlatego, że nie wydaliśmy pieniędzy. Mieliśmy oszczędności oraz dodatkowe dochody rozporządzalne, czyli takie o których przeznaczeniu decyduje miasto. Skąd większe dochody? Większy o ponad 13 mln zł jest udziałów w podatku PIT, CIT i podatku od nieruchomości. Te dochody świadczą o lepszej kondycji finansowej mieszkańców – wyjaśnia Magdalena Flisykowska-Kacprowicz skarbnik miasta Torunia.

Zadłużenie z tytułu kredytów na koniec 2018 roku wynosiło 937,4 mln zł. Jak informuje toruński magistrat, zadłużenie jest cały czas monitorowane, co przekłada się na ocenę Fitch Ratings, według którego Toruń ma stabilną perspektywę.

Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Maciejewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.