Skandynawski gaz zamiast elektrowni atomowej w Gąskach

Czytaj dalej
Jakub Roszkowski

Skandynawski gaz zamiast elektrowni atomowej w Gąskach

Jakub Roszkowski

Na razie - podobnie jak to było z elektrownią atomową - brane są pod uwagę trzy lokalizacje: Niechorze, Rewal i nasze Gąski w gminie Mielno. W środę w Szczecinie naukowcy wytłumaczą dokładnie o co chodzi.

Na razie wiadomo tyle: na dnie Bałtyku ma być położony kolejny gazociąg, tym razem prowadzący z Danii do Polski. To ma być wspólna, duńsko - polska inwestycja, dzięki której nasz kraj ma się uniezależnić od dostaw gazu z Rosji. W tej całej sprawie jest też miejsce właśnie dla mieleńskich Gąsek, bo prawdopodobnie właśnie tam „wyjdzie” z morza potężna rura gazociągu. Tam też miałyby prawdopodobnie powstać specjalna tłocznia gazu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Roszkowski

Białogard, Mielno i okolice, ale także Koszalin i powiat koszaliński to miejsca, o których piszę przede wszystkim. Analizuję rynek paliw w regionie, trzymam rękę na pulsie w sprawie szeroko rozumianego biznesu, ale także pogody i wakacji nad morzem. Bo wiadomo, Mielno to obok Kołobrzegu i Gdańska najczęściej odwiedzana miejscowość nadmorska w kraju. 


Pod moją "opieką" są również koszalińscy, mieleńscy i białogardzcy samorządowcy. Jeśli coś zmalują, nabroją lub popsują albo wręcz przeciwnie, zrobią coś naprawdę dobrego, ja o tym napiszę. 


 


W Głosie Koszalińskim pracuję od 2000 roku. To właściwie moja pierwsza i jak na razie jedyna praca. To moja siostra chciała zostać dziennikarzem. Ostatecznie to jednak ja poświęciłem temu zajęciu już ponad połowę życia.


 


Jestem domatorem i naprawdę najlepiej czuję się w swoim domu. Może to dlatego, że po intensywnym dniu w gazecie potrzebuję wyciszenia...    


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.