Izabela Krzewska

Skazany za zabójstwo aplikantki oskarża biegłą. Prywatnie

Skazany za zabójstwo aplikantki oskarża biegłą. Prywatnie
Izabela Krzewska

Chodzi o prawnika Macieja T. odsiadującego wyrok 25 lat więzienia za głośne zabójstwo swojej aplikantki

Jesteśmy przeświadczeni, że opinia zawiera nieprawdziwe dane, które miały istotne znaczenie przy wydaniu wyroku w przedmiotowej sprawie - tłumaczy mecenas Karolina Stolat-Sierpińska, jedna z dwojga pełnomocników Macieja T.

Mówiąc wprost, uważają, że opinia został sfałszowana. Jej autorką jest biegła z Zakładu Medycyny Sądowej w Białymstoku, która przeprowadzała sekcję zwłok Marty K. Ekspertka wykluczyła, że oskarżony udusił 31-letnią kochankę w wyniku nieszczęśliwego wypadku (tzw. asfiksji erotycznej - podduszania dla zwiększenia doznań seksualnych). Tymczasem, zdaniem oskarżającej strony, w swoim artykule naukowym podała przykład asfiksji i nieumyślnego spowodowania śmierci oparty właśnie na kanwie sprawy Macieja T. (bez danych personalnych).

W dalszej części artykułu przeczytasz:

 • Co o tej sprawie mówi biegła
 • Dowiesz się o kulisach sprawy
Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.