Sklep w Bydgoszczy, który ma swoją duszę

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
KAD

Sklep w Bydgoszczy, który ma swoją duszę

KAD

To tam można kupić ręcznie szytą wyprawkę dla malucha. Małżeństwo z Bydgoszczy postanowiło wspierać lokalnych twórców i tak powstało niezwykłe miejsce.

„Popaopa” to zbitek pierwszych sylab wypowiadanych przez ich synka, gdy zaczynał mówić i chciał, aby wzięli go na ręce. - Krzyczał „na popa!” i się z tego trochę podśmiewaliśmy - mówi Paulina Woźniak, która razem z mężem prowadzi sklep z oryginalnymi akcesoriami dla dzieci. - Odpowiadaliśmy „Popa opa” i tak powstał pomysł na nazwę.

Na poszukiwania ręcznie robionych cudów

Jasne kolory, kołyski i maskotki, a większość akcesoriów wykonana przez bydgoskich rzemieślników. „Popaopa” działa już od ponad dwóch tygodni przy ul. Gołębiej na Górzyskowie. Na półkach znajdują się głównie produkty, które pochodzą z lokalnych firm.

- Staraliśmy się wyszukać takie przedmioty, które są niedostępne w sklepach wielkopowierzchniowych - tłumaczy właścicielka. - Postawiliśmy na ręcznie tworzone cuda dla dzieci. Oferujemy wszystko, od pościeli, poduszek, kołderek po zabawki i różne akcesoria. Oboje kochamy Bydgoszcz, więc uważamy, że powinno się wspierać zwłaszcza tutejszych twórców.

Wśród akcesoriów i zabawek, które oferują  większość jest wykonywana na szydełku lub haftowana.
Filip Kowalkowski Nawiązali współpracę z kilkoma zdolnymi bydgoszczanami i postanowili otworzyć wyjątkowy sklep.

Paulina i Jerzy Woźniakowie są rodzicami 2-letniego Stasia i 8-miesięcznej Zosi. Ona pracuje w administracji samorządowej. On natomiast prowadzi rodzinną firmę. Jak przyznają, od zawsze marzyli jednak o czymś własnym. - Mąż myślał o hotelarstwie lub gastronomii - opowiada Woźniak. - Ja natomiast zakochałam się w poszukiwaniach nietuzinkowych produktów dziecięcych, szczególnie tych z duszą. Wyjątkowych i wykonanych z bezpiecznych materiałów.

Gdy po urodzeniu synka szukała ręcznie szytej wyprawki, odkryła, że większość rzeczy można kupić tylko przez internet. - A ja nie chciałam zamawiać w ciemno - tłumaczy. - Chciałam zobaczyć materiał i ocenić, czy jego jakość jest odpowiednia.

Miejsce dla lokalnych rzemieślników

We wrześniu wybrali się na targi dziecięce, które odbywały się w Warszawie. To właśnie tam poznali twórców, z którymi postanowili nawiązać współpracę.

- Trafiliśmy do wspaniałych bydgoskich artystek, które szyją i szydełkują naprawdę przepiękne rzeczy - opisują. - Dziewczyny mają ogromny talent, zapał i energię do tworzenia. W naszym mieście mamy wiele młodych, uzdolnionych osób, które wyróżniają zdolności artystyczne.

Mimo że od otwarcia sklepu minęły dopiero dwa tygodnie, cały czas zgłaszają się do nich rzemieślnicy z regionu, którzy wykonują akcesoria dla najmłodszych.

Wśród akcesoriów i zabawek, które oferują  większość jest wykonywana na szydełku lub haftowana.
Filip Kowalkowski Na pomysł, aby w jednym miejscu można było kupić produkty bydgoskich twórców, małżeństwo wpadło w tym roku.

To właśnie u nich można kupić miedzy innymi maskotki, szmaciane lalki i kolorowe przytulanki. - Większość wykonana jest na szydełku z wysokiej jakości tkanin - tłumaczy Woźniak. - Oferujemy także haftowaną pościel, lale, które uszyte są z bawełny i mają nadruki stworzone za pomocą nietoksycznych, wodnych farb oraz namioty tipi.

Poza rzeczami handmade sprzedają także drewniane zabawki, paputki, ręczniki, puzzle i gryzaki.

Może już wkrótce powstanie nowa marka

Mając dwa maluchy, poznali wszystkie tajemnice dziecięcej wyprawki od kuchni. Dlatego postanowili rozszerzyć swoją działalność. W ostatnim czasie intensywnie pracują nad własnymi produktami, które także znajdą się w sklepie. - Jeszcze dużo pracy przed nami - dodaje Woźniak. - Na razie budujemy zespół złożony z projektantów i rzemieślników. To z ich pomocą chcemy stworzyć oryginalne akcesoria według naszych pomysłów.

KAD

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.