Jadwiga Aleksandrowicz

„Skołowani”: - Gramy, bo to sprawia nam frajdę

Skołowani zagrają  podczas koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fot. Jadwiga Aleksandrowicz Skołowani zagrają podczas koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Jadwiga Aleksandrowicz

Skrzyknęli się 3 lata temu przy okazji 20-lecia działalności Centrum Niezależnego Życia w Ciechocinku.

Krzysztof Toczko "Partyzant" skomponował muzykę, Jurek napisał słowa do piosenki „Wieczny Chłopiec”, która odzwierciedla charakter zespołu. Zaczęli sobie grać. Jakoś wychodziło. Z czasem coraz lepiej, a gdy pokazali się publicznie, było już całkiem dobrze. Żeby było jasne: wcześniej nikt z nich poza Darkiem nie uczył się gry na instrumentach, nie chodził do szkoły muzycznej, nie grał w zespole.

Dziś to zespół, którego słucha się z przyjemnością, a jego dwaj poruszający się na wózkach inwalidzkich liderzy: „Broda” (muzyka) i Jurek (słowa) zapewniają, że własnych „kawałków” mają tyle, iż na przełomie stycznia i lutego będą w Teatrze Letnim nagrywać swoją pierwszą płytę „Wieczny chłopiec”.

W sobotę zaprosili na koncert w Centrum Życia Niezależnego „Sajgon”. Atmosfera klubowa, występ świetny. Po koncercie „pogaduły” z widzami przy znakomitym jadle, zwłaszcza cieście. Pada pytanie: - Kto wymyślił nazwę „Skołowani”? Jurek? Broda? Nieważne. Na koncertach tłumaczą, że

nie chodzi o to, że poruszają się na wózkach, a o „skołowany” umysł, szalone pomysły, których im nie brakuje

Poznajcie „Skołowanych”

Krzysiek „Broda” Sieradzki - na co dzień instruktor aktywnej rehabilitacji w „Sajgonie”. W zespole pisze muzykę, gra na gitarze, ukulele i harmonijce ustnej. Samouk - mówi o przygodzie z muzyką. Podobnie jak Jurek Szymański. To prezes Stowarzyszenia Centrum Niezależnego Życia i pełnomocnik burmistrza ds. osób niepełnosprawnych. Pisze teksty, gra na fletach, flażoletach, czasami na gitarze.

Darek Grzelak jest listonoszem w Aleksandrowie Kuj. U „Skołowanych” - gitara basowa. Gra odkąd spotkał chłopaków z Ciechocinka. Jedynie Adam Majewski z Torunia to gość z muzycznym bagażem, grał w zespołach Horda i The Holl. Ze „Skołowanymi” daje czadu na gitarze i śpiewa. Przy perkusji szaleje Juan Perez, lektor języka hiszpańskiego, aleksandrowianin z kubańskimi korzeniami.

No i jest Majka Mikołajczyk. Fantastyczny bluesowy głos. Luz na scenie. By zaśpiewać ze „Skołowanymi” gna z Krosna Odrzańskiego, gdzie pracuje jako terapeutka. Fajna gromadka?

Jadwiga Aleksandrowicz

Każdego dnia zbieram informacje, opracowuję je i redaguję lokalną stronę aleksandrowsko-ciechocińską "Gazety Pomorskiej", starając się informować o tym, co dzieje się w powiecie aleksandrowskim, czym żyją jego mieszkańcy, co ich interesuje i co może zainteresować. Podejmuję także interwencje w sprawach, z którymi zwracają się do mnie Czytelnicy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.