red.

Skrót informacji z Zielonej Góry i okolic

red.

Krótkie informacje m.in. z Zielonej Góry, Sulechowa, Czerwieńska, Nowogrodu Bobrzańskiego.

Zielona Góra. Nowa scena gorących improwizacji
Klub Komedii zaprasza dziś o 20.00 do klubu One Love na otwarcie nowej sceny artystycznej. Podczas cyklicznych wieczorów One Love Impro grupa zielonogórskich komików będzie odgrywała spontanicznie scenki bazujące na propozycjach, które podpowiedzą na gorąco widzowie. Wystąpią m.in.: Wojciech Leśniowski, Paweł Kaszkowiak, Grzegorz Kowalczuk. Wstęp: 5 zł.

Zielona Góra. Kabaretowa premiera ADI - pamięci kota...
Kabaret Amatorski Adi, który tworzą Władysław Sikora i Marcin Osiewicz (Hlynur, Potem, Bez Żyły, ŻŻŻŻŻ, Adin) pokaże w piątek o 20.00 w Piwnicy Kawon premierowy program „Kicz i banał”, poświęcony pamięci... kota. Bilety: 20 zł.

Sulechów. Dzieci będą tworzyć coś... z niczego
Chcecie się przekonać, co niezwykłego można zrobić ze zwykłych jednorazowych naczyń? Przyjdźcie dzisiaj, o godzinie 16.00 do Miętowego Królika (ul. Łukasiewicza 2) i sprawdźcie sami. W pracowni odbędą się specjalne warsztaty dla dzieci.

Siedlec. Wystawa portretów z klimatem
Już w sobotę o godzinie 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się wernisaż fotografii Przemysława Kaczmarka - specjalizującego się w fotografii portretowej i modowej, który jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Wystawę warto obejrzeć głównie ze względu na klimat, jaki wyróżnia zdjęcia pana Przemysława.

Nowogród Bobrzański. Turniej szachowy w klubie Feniks
W niedzielę, 7 lutego br., w klubie szachowym Feniks w Kaczenicach odbędzie się III otwarty turniej szachowy im. Józefa Szylko. Początek imprezy o godz. 14.00. Zapisy chętnych do wzięcia udziału w zawodach kończą 15 min. przed turniejem. Impreza przeznaczona jest dla juniorów i seniorów.

Czerwieńsk. Finał gminnego konkursu talentów
Zwyciężczynią trzeciego gminnego konkursu talentów ,,Talenciaki” jest Jessica Czerniec z Płotów, która zachwyciła jury wykonaniem piosenki Indili - Derničre Danse. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny na plakat profilaktyczny. Zwyciężyła Weronika Barańczuk z Czerwieńska.

Czerwieńsk. Przyjadą do nas dzieci z saksońskiego Klietz
Na tydzień przyjedzie do Czerwieńska latem grupa dzieci i młodzieży z niemieckiego miasta partnerskiego Klietz. Niemieccy uczniowie z tamtejszych szkół podstawowych będą wypoczywać wspólnie z rówieśnikami z Nietkowa. Koszty pobytu 15-osobowej grupy zostaną dofinansowane przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży. To efekt niedawnej wizyty delegacji urzędników z Czerwieńska w saksońskim Klietz. Tematem spotkania była kontynuacja współpracy partnerskiej oraz omówienie i zatwierdzenie planów na rok 2016. W spotkaniu ze strony Klietz wzięli udział pracownicy placówek oświatowych.

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.