Słynny „Zielony” uznał, że powinien dostać nagrodę jako animator kultu

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Tomasz Mikulicz

Słynny „Zielony” uznał, że powinien dostać nagrodę jako animator kultu

Tomasz Mikulicz

Złożył więc wniosek o Kulturalnego Gryfa. Dostał jednak pismo od wiceprezydenta Zbigniewa Nikitorowicza, że jego wniosek nie będzie rozpatrywany.

Jestem tym zdumiony - stwierdził na ostatniej sesji Krzysztof Stawnicki z PiS, przewodniczący komisji kultury. Bo Kulturalne Gryfy są nagrodą, którą od czterech lat przyznaje kapituła złożona wyłącznie z radnych. - To kapituła powinna rozpatrywać wniosek, a nie wiceprezydent. A nawet jeśli, to dlaczego zrobił to Zbigniew Nikitorowicz, a nie odpowiedzialny za kulturę Rafał Rudnicki? - pytał na sesji radny Stawnicki.

Nikitorowicz postanowił wypunktować Kosnę. Co było w treści pisma jakie mu przesłał? Co na to Kosno? Przeczytasz o tym w dalszej części naszego artykułu, po wykupieniu dostępu do serwisu Poranny PLUS.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.