Śniadanie wielkanocne dla samotnych w Parku Śląskim: tu jest bardzo rodzinnie [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Ławrywianiec
KR

Śniadanie wielkanocne dla samotnych w Parku Śląskim: tu jest bardzo rodzinnie [ZDJĘCIA]

KR

Lepiej iść między ludzi niż samemu w domu siedzieć – mówi nam pani Agnieszka, która na śniadanie wielkanocne dla samotnych przyszła ze swoimi córeczkami. – Tutaj jest pięknie i bardzo rodzinnie – dodaje pani Stasia z Katowic, dla której to już drugie święta w Parku Śląskim.

Około półtora tysiąca osób przyszło do Parku Śląskiego, żeby w te święta nie być samemu. Bo to właśnie dla nich już po raz trzeci odbywa się wielkanocne śniadanie.

Niektórzy goście, to osoby, które nie pierwszy raz brały udział w takim spotkaniu. Wśród nich była m.in. pani Monika, dla której to są trzecie święta, które spędza w Parku Śląskim. – Przychodzę zobaczyć ludzi, posłuchać, popatrzeć. To wyjątkowe spotkanie – mówi. Podobnie jak pan Stanisław z Chorzowa. – Jest tutaj wesoło i można miło spędzić czas – dodawał.

Ale niektórzy przyszli tutaj po raz pierwszy. Tak jak pani Krystyna Bronowicz, która rozglądała się za swoją znajomą od której dowiedziała się o tym wydarzeniu. –Spotkała mnie kiedyś znajoma i mówi, że tu tak fajnie i co mam tak sama siedzieć w domu – dodawała pani Krystyna, która latem wybiera się do swojego syna, mieszkającego w okolicach Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że w Parku Śląskim śniadanie wielkanocne dla samotnych odbywa się już po raz trzeci. Jednak wszystko zaczęło się kilkanaście lat temu od Wigilii, którą Mikołaj Rykowski z żoną zaczęli organizować. Zaczęło się od zaproszenia jednego znajomego, który święta spędzał samotnie. Z roku na roku gości przybywało, że imprezę początkowo przenieśli do restauracji Wioska Rybacka, którą prowadzą w Parku Śląskim, a później do hali wystawowej Kapelusz. Zeszłoroczna Wigilia i dzisiejsze śniadanie odbywa się w hali namiotowej przed Kapeluszem, ponieważ obiekt został wyłączony z użytku.


*Najlepsze życzenia Wielkanocne POWAŻNE, RELIGIJNE, ZABAWNE, SMS
*Sprawdzian szóstoklasistów 2015 [PYTANIA + ODPOWIEDZI] Wszystkie odpowiedzi są logiczne?
*Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
*Wybory prezydenckie 2015: Oto kandydaci na prezydenta RP
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

poprzedni następny pomoc

KR

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.