Specjalny pokaz filmu „Kresy” w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. red.
red.

Specjalny pokaz filmu „Kresy” w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]

red.

25 października w Cinema City w Zielonej Górze odbyła się premiera filmu „Gazety Lubuskiej” pt. „Kresy”. Nie mogliśmy zaprosić wszystkich chetnych, stąd kolejny seans w poniedziałek, tym razem w sali biblioteki wojewódzkiej.

„Kresy” to fabularyzowany dokument, którego producentem jest „Gazeta Lubuska”. Autorami scenariusza są: Witold Głowacki i Dariusz Chajewski, reżyserem Rafał Bryll. Film powstał na podstawie wspomnień naszych Czytelników, które redaktorzy „GL” spisywali i publikowali na łamach gazety.

W filmie możemy zobaczyć sielankowy obraz Kresów, zapamiętany przez naszych Czytelników, który kontrastuje z dramatycznymi scenami przedstawiającymi ciemne karty historii II wojny światowej: rosyjską i niemiecką okupację, ludobójstwo na Wołyniu, wreszcie wysiedlenia i podróż na Ziemie Odzyskane w urągających ludzkiej godności warunkach.

Film „Kresy” można obejrzeć także na naszej stronie. Zapraszamy

Zobacz również: Specjalny serwis poświęcony Kresom - setki artykułów i zdjęć

Zobacz wideo: Premiera filmu "KRESY" w Cinema City w Zielonej Górze

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.