Lucyna [email protected]

Śpiewanie kolęd to tradycja chrześcijańska

Nagrodzeni uczestnicy XVI Powiatowego Spotkania z Kolędą i Pastorałką. To była wielka radość móc zaprezentować się przed tak fantastyczną widownią. Młodzi Fot. Nadesłane Nagrodzeni uczestnicy XVI Powiatowego Spotkania z Kolędą i Pastorałką. To była wielka radość móc zaprezentować się przed tak fantastyczną widownią. Młodzi artyści zostali docenieni.
Lucyna [email protected]

Podkreślili to organizatorzy XVI już Powiatowego Spotkania z Kolędą i Pastorałką, które odbyło się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępólnie.

Polacy posiadają w swych zbiorach najwięcej pieśni bożonarodzeniowych. Żaden inny kraj nie może pochwalić się takim zbiorem. Mamy niemal dwieście kolęd i czterysta pastorałek, stąd też uczestnicy, którzy przyjadą do Kamienia, mają w czym wybierać - podkreślono w MGOK.

Na scenie wystąpiło 70 wykonawców z Sępólna, Więcborka, Zakrzewka, Suchorączka oraz z gminy Kamień. Co roku impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony publiczności, jak i wykonawców. Od kilku lat też niezawodnie rolę konferansjera pełni ojciec Piotr Ziewiec z zakonu karmelitów bosych w Zamartem. Każdego roku dyrektor MGOK Ireneusz Bona funduje nagrodę dla jednego z wykonawców. W tym roku Grand Prix Pastorała trafiła do rak Olgi Lewalskiej z Sępólna, która zaśpiewała „Mizerna cicha, stajenka licha”. Wyróżniono też występ Jakuba Wiese ze świetlicy wiejskiej w Dużej Cerkwicy oraz zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewku. Jakub podbił serca wykonaniem utworu „Maleńka miłość”, natomiast Nikol Anguelo, Julia Bzdok, Agata Budnik, Kinga Gierszewska i Michał Borowicz wyróżnienie wyśpiewali kolędą „Dzisiaj w Betlejem”.

Autor: Lucyna Sztandera

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.