Spółka z Tajlandii kupiła łódzki hotel andel’s

Czytaj dalej
Fot. Paweł Łacheta
Iwona Jędrzejczyk

Spółka z Tajlandii kupiła łódzki hotel andel’s

Iwona Jędrzejczyk

Tajska spółka dewelopersko-inwestycyjna z ponad 30-letnim doświadczeniem - U City Public Company Limited (U City) stała się nowym właścicielem hotelu andel’s by Vienna House Łódź przy ul. Ogrodowej.

To pierwszy obiekt o standardzie czterech gwiazdek, jaki powstał w Łodzi. Gości przyjmuje od maja 2009 r. Do dzisiaj uruchomiono w mieście kolejne cztery hotele czterogwiazdkowe.

Od samego początku właścicielem andel’s by Vienna House Łódź była spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs Aktiengesellschaft (Warimpex) z siedzibą w Wiedniu. To ona go również budowała. Transakcja zawarta między dwoma firmami dotyczy w sumie udziałów w ośmiu hotelach należących do tej pory do Austriaków. Pięć z nich znajduje się w Polsce (poza Łodzią są to także hotele w Międzyzdrojach i Katowicach - w tym przypadku jest to 50-procentowy udział - oraz dwa hotele w Krakowie), a także w Pradze i Pilznie w Czechach (w tym drugim - 50-procentowy udział) oraz w rumuńskim Bukareszcie. W sumie transakcja opiewa na 180 mln euro. Cena kupna jest zgodna z wyceną dokonaną przez niezależnych rzeczoznawców w czerwcu ubiegłego roku.

- Przychód ze sprzedaży przeznaczymy na poprawę struktury kapitałowej oraz na nowe projekty deweloperskie, potencjalnie realizowane także wspólnie z U City jako przyszłym partnerem, który rozpoczyna działalność w naszym regionie - mówi Franz Jurkowitsch, prezes Warimpex. - Nasza przyszłość nadal będzie związana z projektami hotelarskimi i nieruchomościami biurowymi w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Rosji, ponieważ rynki te ostatnio dojrzały i doskonale się rozwijają.

Przedsiębiorstwo hotelarskie Vienna House jest i pozostanie spółką prowadzącą wszystkie sprzedane hotele.

W łódzkim hotelu, poza 278 pokojami, jest sala balowa na 800 osób, restauracja na 300 osób, bar, sala klubowa i siedem sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 3,1 tys. mkw., a poza tym - centrum odnowy (sauna, siłownia, strefa fitness) oraz przeszklony basen na dachu obiektu.

Iwona Jędrzejczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.