Spór o budowę drogi w podbydgoskim Murowańcu. Kasa była, ale grupa radnych zdecydowała, że ją zabiera

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Ossowski
Wojciech Mąka

Spór o budowę drogi w podbydgoskim Murowańcu. Kasa była, ale grupa radnych zdecydowała, że ją zabiera

Wojciech Mąka

Spór o ulicę Ptasią w podbydgoskim Murowańcu. Droga to obraz nędzy i rozpaczy. Grupa radnych Białych Błot zablokowała budowę ulicy. A to główny trakt Murowańca, jeździ po nim nawet szkolny autobus.

Murowaniec leży w gminie Białe Błota pod Bydgoszczą. Jego główna ulica to Ptasia. To obraz nędzy i rozpaczy - błoto i kałuże wody.

- Sołectwo Murowaniec to trzecie pod względem liczby mieszkańców sołectwo w gminie Białe Błota, jednocześnie dziewiąte, czyli trzecie od końca pod względem liczby utwardzonych dróg gminnych - ocenia Sławomir Ossowski, radny gminy Białe Błota i sołtys sołectwa Murowaniec. - Jak jest, to opisane w petycji, Ptasia, to główny ciąg komunikacyjny, w dodatku nieoświetlony i trasa autobusu szkolnego.

Zniecierpliwieni mieszkańcy, właściwie już żądają budowy tej ulicy. - Na drugim biegunie mamy większościową grupę radnych, która na sesji budżetowej, przegłosowała zdjęcie z budżetu na 2021 rok środków przeznaczonych na budowę ulicy Ptasiej - mówi Ossowski. - Ta sama grupa radnych, nie zaproponowała na najbliższe cztery lata, budowy żadnej drogi w sołectwie Murowaniec. Niepokojąca jest niechęć jednego z liderów tej grupy, który już w czerwcu 2020 roku wypowiadał się na temat Murowańca, z oficjalnych wypowiedzi sesyjnych 30.06.2020, radny Sławomir Ruge stwierdził: - "Pomimo to, że są robione, czy w tej chwili realizowane projekty ulicy, kolejnych ulic w Murowańcu: Albatrosa i Ptasiej, i o ile będą miały one dofinansowania w latach kolejnych będę głosował przeciwko."

Radny Sławomir Ruge nie odbierał wczoraj telefonu.

Jak mówi wójt gminy Białe Błota Dariusz Fundator: kluczowa dla projektu realizacji ulicy Ptasiej w Murowańcu jest możliwość uzyskania dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na poziomie 50 procent całkowitych kosztów budowy.

Wojciech Mąka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.